AUSCHWITZ RATS , ZDRAJCY RZĄDOWI
STRIKING JUSTICE , ZERWANE OGNIWO
16 urodziny Pilona
14 Gramy w Piłkę Nawet w Deszcz
Tekno Party - Xmas ERROR
NEW DAY RISE
ZMAZA , THE TOX , HIT AFTER HIT
DESKONOCIDOS
BTB , HIRNLOS , FIGHT , FREAKNATION
JOHNNY WOLGA
GANGSTERSKI CHWYT , THE LINE
ANALFISTS , CORE BALL
NO SE
364 Fotki z koncertów w Pilonie
GALERIA PLAKATÓW
   LIVE__2012--2010   2012 - 2010

        2013    2009 - 2007    2006 - 2005    2004 - 2003    2002 - 1996

AUSCHWITZ RATS (punk, Łętownia), ZDRAJCY RZĄDOWI (dirt punk, Poznań), ZERWANE OGNIWO (crust punk, Toruń).
28.09.2012. Piątek, godz. 20:00. Wjazd 10 zł.

He... Zacznę od tego, że wyprawa do Torunia była kurewsko długa. Mogła trwać krócej o jakieś dwie godziny, ale żyjemy w kraju jakim żyjemy:) Tu nie ma co liczyć na "normalność":) O co mi chodzi...? Ano o polskie drogi. To że na nich odbywa ją się niekończące remonty wiadomo nie od dziś, to że prowadzone są w ślimaczym tempie - wiadomo. Ale nic mnie tak nie rozwaliło jak pewien odcinek autostrady, na początku którego postawiono już bramki do kasowania forsy, tylko czekać kiedy będą zdzierały kasę z kierowców :) a reszta odcinka cała w remoncie, znaki, objazdy, korki, chaos - klasyczny, komiczny przykład roboty od dupy strony:) No i w wyniku tych utrudnień straciliśmy jakieś 2h. Koniec końców dojechaliśmy do Torunia nie pamiętam o której ale było już ciemno. Przed klubem zebrała się już dość liczna załoga. Czyli wszystko git ale do czasu kiedy dowiedziałem się, że w klubie nie ma prądu haha:) Jak się okazało w pobliżu Pilona prowadzone są jakieś budowy i robotnicy przerwali kable z prądem. Na nic zdały się próby interwencji u energetyków. Załoga starała się jak mogła aby koncert doszedł do skutku. Chłopaki nawet załatwili gdzieś agregat, ale nic z tego nie wynikło prawdopodobnie był za słaby aby "uciągnąć" tyle sprzętu. Dodatkowo zfajczył się jeszcze mikser.
Całą sytuację ratował Bandama swoim akustycznym występem. Wgramolił się skurwiel z akustykiem i kilkoma piwami na jakiś filar pod mostem i dał jedno osobowy show:). Później nie pozostało nic innego jak tylko przenieść się to klimatycznego baru "Draże" a tam kto był to widział co się działo hehe:) a kto nie był niech żałuje. Potem nocleg u toruńskich załogantów. Rano pobudka i zwiedzanie Torunia. Nigdy nie byłem w tym mieście ale to co zobaczyłem zapamiętam na długo. Starówka założona w 1233 r. jest naprawdę klimatyczna i piękna. Po zwiedzaniu i zaliczeniu kilku leczniczych piwek należało udać się do Bydgoszczy i tak też się stało...
  Komentarz: Przedruk z auschwitzrats.pl/dziennik

Bandama

  11:40  2013.III.11 - L"HARDCORE NIGHT vol.1" - STRIKING JUSTICE (hard core, Holandia) , ZERWANE OGNIWO (crust punk, Toruń) , IDOL FALLS (hard core,Tczew). 14.08.2012. Wtorek, godz. 20:00. Wjazd 10 zł.

STRIKING JUSTICE - BuildingSTRIKING JUSTICE - Blank PageSTRIKING JUSTICE - Ruins

STRIKING JUSTICE - De Verharding

IDOL FALLSZERWANE OGNIWO - Wstyd


  16:40  2012.X.08 - L


16 urodziny Pilona. ARRESTUM (crust punk, Finlandia) ,
BIAŁA GORĄCZKA (bXn punk, Grudziądz) + dance do rana, muzę zapodawał będzie Don Kabano Czura.
04.08.2012. Sobota, godz. 20:00. Wjazd 10 zł.

Najpierw kilka słów gorzkich. Słyszałem jakieś zarzuty odnośnie pewnego zespołu z związku z zagraniem w krakowskim "Imbirze": że prawdziwki tam przychodzą, że jeden z właścicieli lubi prawowitych Polaków itp. Kolesie z Finlandii z kolei, prosili o pomoc przy zorganizowaniu jakiejś sztuki, po drodze przez Polskę. Podskoczył szybko Białystok, z kolejną sztuką były spore problemy. Stanęlo w końcu na tym, że ekipa na własną rękę nagrała sobie gig w "Imbirze" właśnie. Moje wyjaśnienia reputacji lokalu częściowo do nich trafiły, w podejrzanym miejscu grać nie chcieli, ale gdzieś zagrać musieli. Ogłoszona przeze mnie w necie prośba o pomoc nic nie dawala. Podejrzewam, że gdyby jednak w "Imbirze" zagrali, to psy miałyby miejsce na powieszenie, a kapela, z tego powodu, najbardziej zadowolona by nie była. Sumując: do narzekania bylo wielu, do pomocy - odwrotnie.
Po pewnych perypetiach udało się zespół podesłać do Pilona i to było dobrym rozwiązaniem. Już po białostockim koncercie doszły do mnie pozytywne recenzje ich wystepu, więc do Torunia wybierałem się z dużym apetytem. Finów spotkałem zaraz po przybyciu, dogadaliśmy szczegóły i, w zasadzie od ręki, udało im się zorganizować jeszcze jeden, czwarty już, koncert w PL. Takie działania to lubię! Ciekawym odkryciem było ujrzenie w składzie kapeli kolesia, który rok wcześniej podwoził mnie na stopa na "Puntala Festival" w Finlandii, świat jest jednak gigantycznie mały... Ludzi ściągało coraz więcej, dużego opóźnienia nie było, bo ekipa z krainy Tysiąca Jezior miała do przejechania całą Polskę, by nazajutrz przeciąć jej poludniową granicę. ARRESTUM gra mocnego wściekłego crust punka, a widok to obecnie na scenach nieczęsty, jeżeli mówimy o kraju, gdzie budowa autostrad jest wyzwaniem niemal na wieki. Ekipa dość młoda, ale grająca z luzem i naprawdę dużym chlebkiem. Dzień wcześniej zagrzali publikę dodatkowo coverem Anti-Cimex, na urodzinach Pilona tym bonusem był Terveet Kadet i "Outo Maa" z moim gościnnym udziałem na vocalu. Nie będę ściemniał i wyjaśniam, że co do tego eksperymentu byliśmy dogadani kapkę wcześniej via Internet. Nie muszę poza tym dodawać, że był to najważniejszy moment tego wieczoru ;-). Zabawa była niewąska, tylko czemu ten typ w koszulce Cock Sparrer namawiał mnie do jakiejś solówki? Skoro zabawnym jest dla niego rozpychanie ludzi dookoła, niech się liczy z tym, że jednak nie dla każdego jest to śmieszne. Finowie mówili, że było super, a w takim małym miejscu jeszcze nie grali. Pot lał się zwyczajowo z sufitu i aż szkoda było, że musieli kończyć. Szkoda też, że do sprzedaży mieli jedynie swoją EP-kę i bodaj coś na kasecie. Zresztą ze sprzedażą ogólnie było nie wesoło, jedynie Niefor bronił honoru sprzedawczyków. Po reinstalacji sprzętu w wąskiej kiszcze Pilona, ruszają dźwięki BIAŁEJ GORĄCZKI. W salce szał, wiadomo - ta kapela w tym miejscu jest traktowana jak miejscowa sława. Lecą przekrojowo ze swoimi fantastycznymi kawałkami, które sala zna na pamięć: 100 % punk! Nie ma tu żadnej nudy, jest zdrowy punkowy czad. Na szczęście struny się nie rwą, nie ma przestojów - ogień! Pogo się kręci, choć ścisk nie pozwala na większe kołomyje, padam na glebę, nie ma jak wstać, bo padają następni, ale nic to - zabawa! Niestety zabawa po koncercie była na tyle ognista, że to co się później działo lepiej przemilczeć. Zresztą ciężko coś z niej spamiętać, dobrze że nasza dwuosobowa załoga znalazła sie jakoś nad ranem. Polecam imprezy W PILONIE, zalecam rozsądne korzystanie z jego baru.
  Relacja: Grzester. Przedruk z zina Chaos (nr.8, XII.2012)

           

           

           

           

Foto: Robak
  16:50  2014.III.23 - L


XIV edycja antyfaszystowskiego turnieju piłkarskiego "GRAMY W PIŁKĘ NAWET W DESZCZ". Start o godzinie 10.00. Po turnieju w PILONie odbędzie się rozdanie nagród, pucharów, medali oraz koncert: LIFE SCARS (punk, Biała Podlaska) , MASSMILICJA (punk, W-wa) , 5000 (hip-hop) + after: Dj. FURIA. 23.06.2012. Sobota, godz. 20:00. Wjazd 10 zł.

  
    

  15:30  2014.III.27 - L

Tekno Party - Xmas ERROR: LOFFCIAMCORE & SOCIAL ERROR (SKRD!!Crew/Altimejt Bancz - Bdg) , BASLER (SKRD!!! Crew - Toruń), CWO (ErroR Sound - Bydgoszcz) , DAVE (Toruń) , GORILLA (TeknoKolektyw - Toruń) , 13 (TeknoKolektyw/Noise Maker - Toruń) , TRZESZCZY (TeknoKolektyw - Toruń) , NEVER (TeknoKolektyw - Toruń).
17.12.2011. Sobota, godz. 21:00. Wjazd 8 zł.

BASLER
Koncert benefitowy: TOI LUZJA (hard core, Chełmża) , NEW DAY RISE (punk, Bydgoszcz) , ZERWANE OGNIWO (punk) , BAY SICK (100% riot grrrl, Toruń). Całkowity dochód przeznaczony będzie na organizację blokady 11.11 w Warszawie. 24.09.2011. Sobota, godz. 20:00. Wjazd 10 zł.

           


NEW DAY RISENEW DAY RISE - Idą walczyć

NEW DAY RISE - Urzędowi altruiści

  16:41  2012.X.08 - L


Milicja Live Part 18 - "Psycho Tour' 11": ZMAZA (punk, Trzcianka) ,
THE TOX (Żory) + HIT AFTER HIT (punk, Toruń).
19.11.2011. Sobota, godz. 20:00. Wjazd 12 zł.

ZMAZA - Dupek


ZMAZA - Biorę


ZMAZA - Sam na sam

ZMAZA - Ludzie

ZMAZA - Co się tak gapisz?

THE TOX

THE TOX     THE TOX

THE TOX - Hit Na LatoTHE TOX - Stąd do wieczności

HIT AFTER HIT - Od miasta do miastaHIT AFTER HIT - Jedno słowo

HIT AFTER HIT - Hajs (cover The Cuffs)

HIT AFTER HIT - Uderzenie po uderzeniu

  16:43  2012.X.08 - L

DESKONOCIDOS (hiszpańskojęzyczny punk, USA) ,
ALERT! ALERT! (surowy d-beat punk, Lublin/Warszawa/Łódź).
17.10.2010. Niedziela, godz. 20:00. Wjazd 10 zł.


BEYOND THE BORDERS (rave-punk/B-beat, Riga/Łotwa. Po raz drugi w Pilonie) , HIRNLOS (noisy punk/diy or die!, Estonia) , The FIGHT (hc/punk, Warszawa/Niemcy) , FREAKNATION (grindcore/hc, Hiszpania) 04.07.2010. Niedziela, godz. 20:00. Wjazd 13 zł.

Fragment relacji z trasy pisany przez kapelę BTB. Przedruk z sieci.
4 lipca w Toruniu
Koncert miejsce : ****
Publicznoœć : *****
Wyżywienie : ****
Miejsce do spania : ****
Styl tańca : skakanie i jeden gruby facet wiszący na wszystkich

W Toruniu jesteśmy dość wcześnie. Bar Pilon jest zamknięty. Mamy dużo czasu na odpoczynek na starym mieście, jemy lody bo jest super gorąco, zwiedzamy bardzo stare ruiny zamku po drugiej stronie Wisły. Kiedy wróciliśmy spotkaliśmy Kubę - organizatora. Gig jest opóźniony bo ludzie schodzą się po mału, spokojnie, The FIGHT dojedzie później z częścią sprzętu.
Pomimo gwałtownych trzasków laptopów, a nawet pierwszy raz w życiu pełnego zatrzymania całego systemu podczas koncertu,gramy wszystkie utwory i dwa bonusowe kawałki "Tutty Frutty" plus bez próby "Reinis Their law". Wyszło całkiem nieźle. Po koncercie idziemy ubrani w stroje koncertowe, z niektórymi ludŸmi z koncertu na fontannę którą widziałem niedaleko, jak robiliśmy rundę po mieście podczas dnia. To było taaaaak orzeźwiające ! Nie ma potrzeby, aby wziąć prysznic u Kuby na chacie.

plakat    Klaun, rowerzysta i cyberindustrialny punk w PILONie    Gig in Pilon    Gig in Pilon    Kapiel w fontannie   

BEYOND THE BORDERS
JOHNNY WOLGA (melodyjny punk 77, Niemcy) ,
THE DAMROCKERS (punk 77, w dodatku w całości po kaszubsku).
30.04.2010. Piątek, godz. 20:00. Wjazd 10 zł.

JOHNNY WOLGA

THE DAMROCKERS
GANGSTERSKI CHWYT (punk/ hardcore, Warszawa/ Włodawa) ,
DRIP OF LIES (hardcore punk, Warszawa) ,
THE LINE (old school hardcore, Warszawa/ Włodawa/ Karczew)
16.04.2010. Piątek, godz. 20:00. Wjazd 10 zł.


Fragment relacji z trasy DRIP OF LIES, przedrukowanej z zina Chaos (nr.8, XII.2012):
plakat Do tego dnia, dokładnie do południa, miała trwać wspomniana wcześniej żałoba narodowa. W drodze dowiedzieliśmy się z radia, że jednak decydenci postanowili, że naród smucił będzie się do niedzieli. Oznaczało to odwołanie wielu kolejnych imprez "masowych" tych większych i tych zupełnie malutkich (punkowych również). Nasi organizatorzy nie spękali i gig w Pilonie odbył się bez żadnych zakłóceń. Z Warszawy udało man się wyruszyć o bardzo przyzwoitej porze, w drodze nie było żadnych niespodzianek, więc na miejsce dotarliśmy jakieś 2 godzinki przed koncertem. Ludzi pofatygowało się całkiem sporo, szczelnie wypełnili salę koncertową Pilonu. Prócz nas, zagrali jeszcze THE LINE (dla których był to debiutancki koncert) i powiązany z nimi personalnie GANGSTERSKI CHWYT. Zaprezentowaliśmy się całkiem udanie, ludziom chyba się podobało, więc koncert zaliczyć można do tych bardzo udanych. Jeśli chodzi o nasze płyty, to zainteresowanie było całkiem spore. Po koncercie dzielimy się na dwie grupy i udajemy na zasłużony spoczynek. Po drodze - nocny. W końcu trzeba zaopatrzyć się w to i owo żeby było weselej :) Rano pobudka i, jak mamy w zwyczaju, kiedy odwiedzamy Toruń, obowiązkowa wizyta w Barze Mlecznym, który mieści się na starówce. Kuba, który jest największym smakoszem frytek, jakiego znam, zamawia 5 porcji z których opędzlowaniem nie ma żadnych problemów. Najedzeni i wypoczęci ruszamy w kierunku Dojczlandii.
  Relacja: Radek (DRIP OF LIES)


THE ANALFISTS (hard core/punk, Wilno/Litwa)
CORE BALL (hard core punk, Toruń)
13.04.2010. Wtorek, godz. 20:00. Wjazd 8 zł.

Część kasy z koncertu przeznaczona była na Food Not Bombs Toruń.
myspace.com/theanalfists , myspace.com/coreball

Analfists   Analfists   Analfists   Analfists

Core Ball   Core Ball   Core Ball   Core Ball

  11:41  2010.VII.14 - L


IN-SANE (hc/punk, Słowenia) , NO SE (punk, Bytów) , APORIA (emo/hardcore/punk, Tczew/Gdańsk) , CODEX ALIMENTARIUS (hardcore/punk, Toruń/Ciechanów) + after party.
29.01.2010. Piątek, godz. 21:00. Wjazd 12 zł.

NO SE   NO SE   NO SE   NO SE

NO SE   NO SE   NO SE   NO SE


NO SE

   364 Fotki z koncertów w Pilonieplakaty_z_Pilona

Galeria plakatów z imprez w PilonieLIVE_PILON
LIVE 2009 - 2007    LIVE 2006 - 2005    LIVE 2004 - 2003    LIVE 2002 - 1996


  Powrót do :

NEWSARCHIWUM 2014LIVE 2014 - 2013CRACK ProduktFC THC PILONFOTO ARCHIVELINKS
HOMEARCHIWUM 2013LIVE 2012 - 2010CRACK BandFOTO PILON
MAPA dojazd.ARCHIWUM 2012LIVE 2009 - 2007FOTO LIVE
PILON - nazwa,logoARCHIWUM 2011LIVE 2006 - 2005FOTO LIVE 2
Prasa o PILONieARCHIWUM 2010LIVE 2004 - 2003FOTO LIVE 3
DKF VHS A.A.ARCHIWUM 2009LIVE 2002 - 1996
DKF VHS - plakatyARCHIWUM 2008MP 3 + VIDEO
FOOD NOT BOMBARCHIWUM 2007Galeria plakatów
K. AutonomistówARCHIWUM 2006Galeria plakat. 2
TEKNO KolektywARCHIWUM 2005Galeria plakat. 3
ARCHIWUM 2004
Info ŚWIAT 2014-08
Info ŚWIAT 2007
Info ŚWIAT 2006

THIS IS PILON OFFICIAL WEB SITE     ----    www.pilon.pl    ----    E-MAIL:  pilon@vp.pl