ostatnia zmiana: 30.09.10_Fotki z 12 edycji turnieju (2010)Od samego początku istnienia Pilona, spektrum zainteresowań wykraczało daleko poza picie bronxa czy jaranie szlug. Załoga knajpy z umiłowaniem godnym wymienionych wyżej zainteresowań rywalizowała z sukcesami na polu sportowym, czego wynikiem było (i jest) uczestnictwo w imprezach sportowych, w szczególności w rozgrywkach piłki nożnej.


"Gramy w piłkę nawet w deszcz" - Edycja I -1999    Ed. II -2000    Ed. III -2001    Ed. IV -2002    Ed. V -2003   

Ed. VI -2004    Ed. VII -2005    Ed. VIII -2006    Ed. IX -2007    Ed. X -2008    Ed. XI -2009    Ed. XII -2010    Ed. XIII -2011

Ed. XIV -2012    Ed. XV -2013

"ABRAMOWSZCZYZNA" - 2003    2005    2006      "ANTIRASSISTISCHES STADIONFEST" - 2006    2007

PIŁKA STOŁOWA       TKH Toruń

LIGA SZÓSTEK 

 • Wszystko zaczęło się niewinnie od startu w amatorskiej lidze szóstek (1996). Poniżej prezentujemy wyniki osiągnięte przez naszą drużynę.


 • 1. 27.08. T.H.C. PILON - McDONALD 3:1
  2. 03.09. T.H.C. PILON - KIKO 0:6
  3. 10.09. T.H.C. PILON - POCZTOWIEC 6:3
  4. 17.09. T.H.C. PILON - DRWĘCA 2:6
  5. 24.09. T.H.C. PILON - ISKRA CIECHOCIN 0:5
  6. 01.10. T.H.C. PILON - PERFECT 1:3
  7. 08.10. pauza + sędziowanie

  PODSUMOWANIE SEZONU- komentarz 

 • Jak widać po wynikach poszczególnych meczy, zawodnicy THC PILON prezentowali nierówną formę. Niestety często grali mocno skacowani, co wpłynęło na takie czy inne wyniki. Mecze odbywały się w dobrej atmosferze.
  Kibice, często w sile ok. 40 - 50 osób, zagrzewali zespół do boju głośnymi okrzykami i niewybrednymi komentarzami. Czekamy na rundę wiosenną i frontalny atak THC PILON na szczyt tabeli
  commentasz: Leszek

 • SKŁAD THC PILON

  Burek, Buczer, Szczepan, Skaper, Szczygieł, Kuba, Kajek, Kwiatas, Bolo, Jasiu, Pepe, Diabeł, Michał.


  T H C T H C     THC PILON        

  TURNIEJE • Kiedy udział w lidze szóstek zakończył się niespodziewanie z powodów niezależnych od nas, pojawiła się całkim nowa opcja, ale o tym opowie Michu...
  Postanowiłem w kilku zdaniach przedstawić historię turnieju, który organizowany jest w Toruniu od 1999 roku. Cała ta przygoda zaczęła się gdy podczas jednego pobytu w Bielsko Białej wraz z Miszą wpadliśmy na pomysł zorganizowania turnieju piłkarskiego, oraz założenia fan klubu Fc St. Pauli. Pomysł wsparła jeszcze Alicja, która była wtedy z nami.
  Całe te nasze gadania w Bielsku zaowocowały tym, że w roku 1999, dokładnie 26 czerwca odbyła się pierwsza edycja turnieju piłkarskiego "Gramy w piłkę nawet w deszcz". Od razu umówiliśmy się, że będzie to impreza mająca charakter anty-rasistowski, promująca kampanie "Wykopmy rasizm ze stadionów". Nie bardzo było wtedy wiadomo, kogo na ten turniej zaprosić. Postanowiliśmy wysłać zaproszenia do znajomych załóg punkowych z całej Polski. Boisko nie było wynajęte, upewniliśmy się tylko, że tego dnia nie grają "szóstki" i za 50 zł. w "łape", "cieć boiskowy" zgodził sie powiesić siatki, pomalować linię i użyczyć kibli wraz z szatniami. Turniej przebiegał zajebiście - na boisku było takie błoto jakiego nigdy na żadnym turnieju dotychczas nie było. Jedno z boisk zalane było chyba w 80%. Atmosfera była za to super, bo wszyscy taplali sie w błocie i była kupa śmiechu. Turniej ten wygrała drużyna PFC Toruń, w której miałem przyjemność grać. Wygraliśmy wtedy w karnych z ESPERAL Bydgoszcz. Trzecie miejsce miała wtedy ekipa z Alexa. Impreza w Pilonie była super, były wtedy nagrody - oprócz pucharu i innych drobiazgów beka piwa, w której wypiciu uczestniczyły chyba wszystkie drużyny. Rozochoceni powodzeniem pierwszego turnieju postanowiliśmy zrobić za rok drugą edycję, chociaż i tak z góry zakładaliśmy, że będzie to impreza cykliczna.
 • Zrobiliśmy więc za rok drugi turniej, było to 01 lipca 2000 roku. Mało brakowało, by do tej imprezy nie doszło dlatego, że facet który rok wcześniej wziął w "łape" za przygotowanie boisk, powiedział, że zjedzie się hołota, bydło itd. Więc na turniej się nie zgadza. Wystosowaliśmy więc jako "Kolektyw Autonomistów" pismo, że chcemy wynająć boiska i się udało. Kasę za wynajem pokryliśmy z wpisowego od drużyn i było ok. Drugi turniej był przygotowany już lepiej, było więcej drużyn, więcej transparentów, pojawiły się w odróżnieniu od roku poprzedniego większe możliwości.

 • Podsumowanie:

  Pierwsze miejsce w drugiej edycji zajęła drużyna BYD BOYS, drugie załoga z Alexa Kujawskiego , a trzecie ekipa z THC PILON ! [brąz i miejsce na pudle nie jest źle -L].
  Rozdanie nagród i dyplomów tradycyjnie przed Pilonem, wspinanie po skrzynkach od piwa na most, potem koncert i impreza ... było ok.

                            


   

 • Następne turnieje były już robione siłą rozpędu. Mieliśmy już z góry ustalone, że zawsze pod koniec czerwca, lub na początku lipca musi być następny turniej. Od czasu pierwszego turnieju pojawiło się kilka nowych osób, bez wkładu których ta impreza nie wyglądałaby tak jak wygląda. Na trzeci turniej udało się załatwić już kasę z Urzędu Miasta. Mieliśmy z tym trochę dylematów moralnych. Ktoś mógłby powiedzieć: A co to za anarchiści, że robią imprezę za kasę z urzędu, ale my stwierdziliśmy, że lepiej byśmy tą kasę wzieli my i za to tworzyli kulturę, która nam odpowiada, niż miałby wziąść te pieniądze jakiś palant, z nie wiadomo jakiej instytucji i robić za nią jakieś gówna - w końcu to kasa z naszych podatków więc spożytkujemy ją tak jak my tego chcemy. Trzeci turniej odbył sie 30 lipca 2001 roku. Był to ostatni turniej, w którym nagrodą była beczka piwa i dobrze, że się tak stało. Wiele osób chyba nie dorosło do takiej nagrody bo chamówy jakie robili niektórzy na boisku, tylko po to żeby wygrć i nachlać się darmowego piwska były przegięciowe.
 • W trzeciej edycji zagrały drużyny:

  Grupa A :

  KOPF Sochaczew - czyli Kibice Orkanu Przeciwko Faszyzmowi , TORPEDA Punx Suwałki , ARIZONA Sierpc , THC PILON , CKN "1984" (załoga związana z centrum kultury niezależnej "1984" działającej w Toruniu).

  Grupa B

  FC ROZBRAT (squatersi z Poznania) , FC ESPERAL i BYD BOYS z Bydgoszczy , ATLAS Inowrocław , POGROM Golubianka (ekipa z Golubia Dobrzynia).

  Podsumowanie:

  W finale na boisku twarzą w twarz stanęły drużyny FC ESPERAL i THC PILON. Derby Pomorza przyciągneły uwagę wszystkich wytrwałych kibiców, którzy licznie zgromadzli się by dopingować swoich pupili. Po dramatycznym i emocjonujacym spotkaniu obfitującym w zagrania godne brazylijskich gwiazd futbolu ,zwycięscami okazali sie zawodnicy THC , pokonujac rywali 3:2. [w końcu długo oczekiwane złoto, tylko tak dalej THC- L]. Trzecie miejsce zajęła ekipa z Arizony Sierpc.

  Po turnieju:

  Po rozdaniu nagród w Pilonie , odbył się koncert pod hasłem "Muzyka Przeciwko Rasizmowi", na którym zagrały: Klon , Biała Gorączka , Egzema i Dziurawe Futerko. Koncert trwał do puźnych godzin wieczornych, a po nim Disco Party w klimatach lat siedemdziesiątych, do białego rana.  galeria fotek z turnieju


   

 • I tradycyjnie jak co roku, 6 lipca 2002 odbył się turniej czwarty, który wygrała ekipa FC ESPERAL/BYD BOYS czyli połączone ekipy z Bydgoszczy, druga była drużyna z Alexa Kujawskiego, a trzeci był THC PILON [całkiem dobra postawa i znowu miejsce na podium -L].

 • Skład THC PILON: Kajek, Łuki, Hanys, Żaba, Pepe, Filip, Gaszkes, Szczepan, Kamil, Misza, Szpaq.

  Z tego turnieju udało sie zrobić nawet film, być może część z Was go widziała.
  Kaseta VHS "Gramy w piłkę nawet w deszcz IV". (45 min.). Zapis z turnieju, zmagania zawodników, pogadanki z uczestnikami, punkowa muzyka. Montaż i podkład muzyczny - CRvhStudio, wydawca: Stowarzyszenie "Kolektyw Autonomistów" - PO Box 13 87 - 116 Toruń 17 (micho77@poczta.onet.pl), cena 15 zet.  galeria fotek z turnieju


   

 • Piąty turniej odbył sie 21 czerwca 2003 roku. Dzięki zmianie formuły rozgrywek, mogło wziąć w niej szesnaście drużyn. Turniej ten wygrała ekipa FC HADES Inowrocław. Drugie miejsce zajęła ekipa z Sierpca a trzecie ekipa z Chełmży. THC Pilon zajął czwarte miejsce. [z żalem muszę stwierdzić że wyczuwam lekki spadek formy..-L] Jak zwykle wieczorne rozdanie nagród, impreza i koncert w Pilonie.
  * Z tego turnieju być może też będzie jakiś film, ale nie wiemy czy będzie on oficjalnie wydany. [fragmęty tego turnieju obejrzeć można na videokasecie C.R 010/VHS 03 - PILON LIVE COMPILATION 2002 - 2003. Cena 10 zł. (pytaj za barem) -L].
  Wspominałem wcześniej o drużynach, które zajmowały miejsca od 1 do 3, ale trzeba też wspomnieć o laureatach "Złotego Buzuna" czyli nagrody dla najgorszej drużyny. Pamiętam, że w piątej edycji tą zaszczytną nagrodę otrzymała jedna z bardziej sympatycznych ekip, jakie co roku przyjeżdzają na turniej, czyli Pogrom Golubianka, podczas czwartej edycji "Złotego Buzuna" zdobyła ekipa WKRA Żuromin, wcześniejszych zdobywców "buzuna" nie pamiętam, ale wiem, że na pewno dwa razy chłopaki z KOPF Sochaczew - raczyli się smakiem taniego winka w Złotej Butelce.

 • Korzystając z okazji trzeba podziękować wszystkim tym, którzy współtworzyli tą imprezę przez te lata, czyli: "K.A.", Igor, Alicja, Łuki, Żaba, Niedbi, Sowa, Krakoś, Michał+Pilon ... (sorry, o wszystkich o których zapomniałem) .
  Pozdrowienia: THC PILON, POGROM Golubianka, KOPF Sochaczew, FC HADES, FC ROZBRAT (Alex i DJ), Grudziądz, Chełmża, FC Esperal, BYD BOYS (chłopaki wyluzujcie), ALEX Kuj., CELTIC Fans, Stalowa Wola, Piła, Stolica, Sierpc. Nie pamiętam dokładnie wszystkich nazw drużyn, ale to nie jest najważniejsze...
   Do zobaczenia na turnieju za rok.    Michu (Kol. Autonom)
             
  Fotki
  Fotki z turnieju

 • 10 czerwca 2004 r. Sobota. Szósta edycja turnieju (tradycyjne na stadionie przy ul. Świętopełka), całodniowa uczta piłkarska, drużyny z całej Polski, w tym żeńska drużyna z Elbląga wspomagana przez siostry z innych miast i brata Żabę.

 • Turniej wygrała ekipa FC HADES Inowrocław. Drugie miejsce, zajeła ekipa z THC PILON [to drugie miejsce, świadczy o rosnącej formie naszych THC -L], a trzecie drużyna z Sierpca.
  FC THC wywalczyli srebro po dramatycznym pojedynku w rzutach karnych...  Komentarz :   (przebieg turnieju widziany oczami jednego z poznańskich zawodników)

  Przemiła wycieczka do Torunia, dawno nie byłem na takim wyjezdzie. Większość z nas wybrała się pociągiem o 6:38, który wyjeżdżając z Poznania miał 30 minut opóżnienia. Autokar nie wypalił, mieliśmy nim pierwotnie pojechać z ekipą Ceglorza, ale po ich rezygnacji z turnieju nam samym to się nie kalkulowało. Oczywiście od razu po ulokowaniu się w pociągu ekipa zaczęła dopingować się bronkami. Rozmowy- temat przewodni: co zrobimy z pucharem, jak go zdobędziemy. Na dworcu w Toruniu nikt na nas nie czekał, ale okazało się, że naszym pociągiem jechała ekipa z Trzcianki, która doskonale była zorientowana gdzie i jak dojechać. Autobus nr12. Mały spacerek i dotarliśmy na obiekt. Trochę nas przeszły ciarki jak zobaczyliśmy dwa boiska z wielkimi kałużami. Jedno z nich było w 70% pod wodą. Organizatorzy próbowali walczyć z nimi za pomocą grabi, miótł, łopat i wszystkiego, co mieli. Niestety - nieskutecznie. Z prześladującym nas ostatnio "szczęściem" wiadome było, że to właśnie my zagramy na tym boisku ... tam też po losowaniu nas przydzielono. 4 grupy, 20 drużyn z całej Polski. FC Rozbart trafiło na Alex z Aleksandrowa Kujawskiego, ekipę z Trzcianki i ekipę z Sierpca. Okazało się, że jako jedyni odróżnialiśmy się z naszymi białymi koszulkami (większość posiadała czarno-czerwone), lecz w zastanych warunkach pogodowych nie były one jednak najlepszym pomysłem.
  Pierwszy mecz rozegraliśmy z Sierpcami. Gehenna - gra w wodzie męczy czterokrotnie bardziej. Nie minęło 5 minut meczu, kiedy zdradziecko sfaulowany wykonałem efektowny ślizg na brzuchu po kałuży. Porównać to można było do wjechania samochodu w kałuże, siedząc jednak w środku samochodu czujemy się zgoła inaczej, niż ja w tamtej chwili. Błoto miałem wszędzie, od uszu przez zęby, aż na majtach kończąc. Moja koszulka też zmieniła radykalnie kolor. Co tam. Pierwsza połowa nasza: 1-0 po golu DJ'a. W drugiej połowie zaczęliśmy siadać, dobre akcje kończyły się gubieniem piłek w kałużach. Jedna kontra, strzał przy słupku i było 1-1. Tak też się zakończył mecz, co póżniej się okazało, z 3 drużyną turnieju. Po meczu cisza. Nikt nic nie mówi, cieszymy się remisem. Ja jednak czuje już swoją odnawiającą się kontuzję kolana, nie mówi też nic Kisiel, mimo że jego nie zoperowana kostka wygląda jak balon. Chrzanić hipisów - jak często mawiamy w FC Rozbrat. Dojeżdżają kolejne osoby z Rozbratu Maciejko, Kaśka. Hubert z Ewcią przywożą nasz baner, który umieszczamy na płocie wśród innych transparentów. Na (suchym) boisku obok, ekipa Apatii (Młode Strzelby) gromi ekipę ze Szczecina (Zagubieni w Toi Toi-u) 7-0. Raz świeci słonko, raz ciągną złowieszcze chmury. My narazie foczymy się na trawce, żartujemy, spijamy kolejne piwa.
  Gwizdek i wchodzimy. Pierwsza połówka, wzmaganie z bajorem... wykańczająca zabawa. Monotonia, ale raczej jesteśmy w częstszym posiadaniu piłki. Główka Lewego i bramkarz Trzcianki wyciąga piłkę z siatki. Z Kisielem gramy na obronie, ból jest nie do zniesienia, ale nie ma za bardzo z kim się zmienić. Jest niby Boguś, lecz 3 dni temu pobili go jacyś kolesie, cała twarz w strupach, zbity bark i żebra... Kisiel też, widzę, że ledwo się trzyma. Kondycja, swoją drogą, brakuje nam siły czy chęci walki o piłkę na polu przeciwnika, a kiedy się udaje ją wyłuskać brakuje "wykończenia", strzału, dobrego podania. Ledwo stoję z bólu. Po 5 minutach drugiej połówki schodzę, wchodzi Boguś. Zmiana ustawienia, Kisiel całkowicie z tyłu, Niemiec i Boguś pomagają, z przodu DJ i Lewy. Wygrywamy, więc bronimy wyniku. Robek na bramce gra super. 5 minut do końca, zamieszanie pod bramką i nie wiem jak, ale jest 1-1. Gwizdek i koniec.
  Zostaje nam mecz o wszystko z Alexem. Przerwa. Kisiel ściąga buty i getry, odmoczona zmarszczona skóra nogi (granie w bajorze), a na kostce zajebista opuchlizna. Zarzekamy się, że przed naszym turniejem w sierpniu idziemy do lekarza. Kolejne bronki i dyskusje. Coraz więcej ludzi na miejscu, spotykam ludzi, których nie widziałem 5-8 lat. Zastanawiam się, czy zostać na wieczornym koncercie. Apatia wygrywa kolejny mecz 8-1, wylosowali słabą grupę, ale już widać, że są faworytami. Matoł królem strzelców. Po dwóch meczach już wiadomo, że wychodzą z grupy. Przenoszą się na nasze boisko, by wspomagać nas kibicowaniem. Żartujemy, że w finale zagra FC Rozbrat kontra Młode Strzelby.
  No i wchodzimy znowu. Po 5 minutach było widać, że nie damy rady- nie miał kto grać. Obrona Częstochowy. Próby jakichś kontr, ale bajoro i znowu nic. Znowu ląduję, pociągnięty za koszulkę, centralnie w tym mule. Cisną nas, bach i 1:0. Częste podmianki z Bogusiem, raz Lewy, raz Kisiel, raz ja. W drugiej połowie mogło paść wyrównanie, ale Boguś skefił. Trach i 2:0. Kisiel schodzi na dobre, ja jedyne co robię to wybijam piłkę z autu i na aut, bandaż wręcz ogranicza mi ruch, ale dzięki niemu kolano mniej boli. Bach i 3:0. Mimo zajebistej gry Roberta na bramce, żegnamy się z turniejem. Dwa remisy, w tym jeden z brązowym medalistą i porażka z Alexem z Aleksandrowa Kuj., ze zwycięzcami całej imprezy.
  Apatia wyszła z grupy, ale trafiła od razu na Pilon i przegrała 2-1. Choć uważam, że niesprawiedliwie - nie uznano im bramki, a uznano bramkę Pilona po czasie [to nie Anarchia panie, ino sport i sędzia jest jedyną wyrocznią -L]. Fakt, że Matoł skefił dwie 100% akcje no ale... szkoda. Poznań nie zdobył nic na tym turnieju. No, jedynie Stiepan został najlepszym bramkarzem.
  Zostałem na rozdanie dyplomów. Miła impreza, ale już nie dla mnie, nie daje rady słuchać takiej dawki decybeli. Pilon w dodatku strasznie mały, siedziałem zatem na zewnątrz i rozmawiałem - Sucha, Krystian, Misza... zjechałem też fizycznie, chyba się starzeję.
  Za rok zdobędziemy ten puchar !
  Na koniec, podziękowania dla ekipy i organizatorów - super impreza.
     Kommentarz: Sanczo, FC Rozbrat.


         mamy_drugie        

              

  Po turnieju ...

  Sobota wieczorem w Pilonie: wyniki turnieju, dyplomy, medale, podium dla zwycięsców. Fire show, imprezka poturniejowa i koncert, zagrały: APATIA (hc, Poznań), SŁOWA WE KRWI (punk, Białystok), WARFARE i STAGNATION IS DEATH (Toronto).
  Trzeba też wspomnieć że turniej ten nie odbyłby się, gdyby nie kasa z kilku imprez benefitowych, zorganizowanych w Pilonie (dzięki dla tych którzy pomagali).
       

                


   


 • Siódma edycja turnieju odbyła się 18 czerwca 2005, w sobotę, o godz.10, jednocześnie na trzech boiskach przy ul. Skłodowskiej, za pętlą tramwajową czyli lekko za miastem. Turniej odbywał się w dobrej atmosferze, licznie przybyli kibice, zagrzewali swoje drużyny do gry, wspomagani muzyczką i bronxem.

 • Grupa A

  PGR Olsztyn   X 7 : 1 2 : 0 2 : 0
  Rombanka Szczecin 1 : 7   X 4 : 6 0 : 6
  B 48 0 : 2 6 : 4   X 2 : 2
  ESPERAL Bydgoszcz 0 : 2 6 : 0 2 : 2   X
  miejsce, punkty, bramki-strzelone, stracone

  1. PGR Olsztyn  9 pkt.   11 - 1
  2. ESPERAL Bydgoszcz  4 pkt.   8 - 4
  3. B 48 (Toruń)  4 pkt.   8 - 8
  4. ROMBANKA Szczecin  0 pkt.   5 - 19  Grupa B

  GANG BANG   X 0 : 2 0 : 5 1 : 2
  THC PILON 2 : 0   X 1 : 0 3 : 0
  DISEL Berlin 5 : 0 0 : 1   X 1 : 0
  KOPF Sochaczew     2 : 1 0 : 3 0 : 1   X
  1. THC PILON  9 pkt.   6 - 0
  2. DISEL Berlin  6 pkt.  6 - 1
  3. KOPF Sochaczew  3 pkt.  2 - 5
  4. GANG BANG  0 pkt.  1 - 9

  Grupa C

  Alkoholowe Insekty   X 0 : 2 0 : 2 0 : 3
  FC ROZBRAT 2 : 0   X 1 : 1 1 : 1
  TWOJA STARA 2 : 0 1 : 1   X 0 : 1
  ALEX 3 : 0 1 : 1 1 : 0   X
  1. ALEX Kujawski  7 pkt.   5 - 1
  2. FC ROZBRAT (Poznań)  5 pkt.   4 - 2
  3. TWOJA STARA (Danusia!) (Trójmiasto)  4 pkt.   3 - 2
  4. ALKOHOLOWE Insekty & Zagubieni w Toi Toi  0 pkt.   0 - 7

  Grupa D

  WKRA Żuromin   X 1 : 1 5 : 1 3 : 0
  HADES -Inowrocław 1 : 1   X 2 : 0 1 : 1
  ROZKRACZEWO 1 : 5 0 : 2   X 0 : 1
  ARIZONA Sierpc 0 : 3 1 : 1 1 : 0   X
  1. WKRA Żuromin  7 pkt.   9 - 2
  2. HADES Inowrocław  5 pkt.   4 - 2
  3. ARIZONA Sierpc  4 pkt.   2 - 4
  4. ROZKRACZEWO  0 pkt.   1 - 8


  Po wyjściu z grupy:

                              Komentarz (L):

  Jak wynika z tabeli THC Pilon wyszedł z grupy na pierwszym miejscu, i to bez straty bramki (brawo-L). Niestety po dobrym wyjściu z grupy, THC Pilon odpada z rozgrywek, po zaciętym meczu i dramatycznych rzutach karnych z Rozbratem. (no cóż, trzeba poćwiczyć, za rok musi być lepiej-L).

  Skład THC Pilon: Jarczyn, Sagan, Żaba (bramkarz), Zbyszek, Kajek, Wojtas Drewniany, Szymon (kontuzjowany w amitnej walce), Niewczas, Misza, Kociak, TomekMłodyGit (bez komentarza).

  Podsumowanie:

    1 . HADES Inowrocław
    2 . WKRA Żuromin
    3 . FC ROZBRAT Poznań
    4 . ALEX Kujawski
    5 . PGR Olsztyn   9 pkt.
    6 . THC PILON Toruń   9 pkt.
    7 . DISEL Berlin   6 pkt.
    8 . FC ESPERAL   4 pkt.
    9 . ARIZONA Sierpc   4 pkt.
  10 . TWOJA STARA   4 pkt.   3 - 2
  11 . B 48 (Toruń)   4 pkt.   8 - 8
  12 . KOPF Sochaczew   3 pkt.   2 - 5
  13 . ROZKRACZEWO   0 pkt.   1 - 8
  14 . ALKOHOLOWE INSEKTY   0 pkt.   0 - 7
  15 . GANG BANG   0 pkt.   1 - 9
  16 . ROMBANKA Szczecin   0 pkt.   5 - 19

  Turniej wygrała drużyna HADES Inowrocław, drugie miejsce zajęła WKRA Żuromin, trzecie FC ROZBRAT Poznań, czwarte miejsce przypadło drużynie ALEXa. Drużyna THC PILON zajęła miejsce 6 (no chłopaki tak sie bawić nie bedziemy-L).
  Ostatnie miejsce: ROMBANKA Szczecin , Król strzelców: Dzima- Hades (7 goli) , Najlepszy bramkarz: Mrówa- FC Rozbrat , Nagroda Fair Play: Rombanka Szczecin - zagrali przeciwko PGR Olsztyn który miał na początku 3 piłkarzy, taką samą liczbą zawodniów.

  Po turnieju:

  Po zakończeniu rozgrywek, impreza przeniosła się tradycyjnie do Pilona, gdzie podane zostały oficjalne wyniki turnieju, podium, dyplomy, medale... Koncert poturniejowy na którym zagrały: PROVOKED (crust punk, Minneapolis, USA), FILTH OF MANKIND (crust punk as fuck, Gdańsk), EYE FOR AN EYE (energiczny hc punk, Bielsko-Biała). Po koncercie disco party do białego rańca i dj. Czura.
  Dzięki dla : "AX" skateshop , Pilon crew.


  Fotki z turnieju • Stowarzyszenie ekologiczno-kulturalne "Kolektyw Autonomistów" & Federacja Anarchistyczna miało zaszczyt zaprosić na VIII edycję całodniowego antyrasistowskiego turnieju- "GRAMY W PIŁKĘ NAWET W DESZCZ". turniej odbył się 17.06.2006 w sobotę, jednocześnie na dwóch boiskach przy ul. Skłodowskiej, za pętlą tramwajową. Celem imprezy jak co roku było stwarzanie przeciwwagi do agresywnych zachowań rasistowskich kibiców piłkarskich na polskich stadionach, a także integracja środowisk związanych z szeroko pojętym ruchem antyfaszystowskim.
  W imprezie udział wzięło 12 drużyn. Mimo wcześniejszych zapowiedzi kilka drużyn nie dojechało, wpływ być może miał na to odbywający się tego dnia we Wrocławiu punk piknik, który odciągnął zapewne niektóre ekipy. Nauczka dla nas na przyszłość żeby konsultować terminy imprez. Turniej rozpoczął się tuż po 10:00 (zakończenie ok. 18). Ekipy zaczęły walkę w czterech grupach po trzy drużyny. Do dalszych gier awansowały po dwa najlepsze zespoły z grupy, rywalizujące później systemem pucharowym. Co roku kładziemy nacisk na to, żeby ekipy biorące udział w turnieju nie korzystały z profesjonalnych zawodników, grających na co dzień w klubach, nie zawsze jednak drużyny stosują się do tego zalecenia. Szacuneczek dla tych którzy wiedzą o co chodzi i swoim zachowaniem podczas turnieju wprowadzają atmosferę zabawy. Bardzo sympatyczny przebieg miały mecze z udziałem Zagubionych w Toi Toi, Vegan Dzichad - żeńska (+ Xavier na bramce) vege ekipa z z Torunia, Pogromcy Chleba i Ziemniaków. Zabawową atmosferę pomogło stworzyć na pewno piwko które było do kupienia podczas imprezy. Dodatkową atrakcją była także strzelnica. Można było postrzelać z karabinu na plastikowe kulki do wizerunków wielu polityków. Największym zainteresowaniem cieszyli się Lech Kaczyński, (albo Jarosław, nie wiem czyje to było zdjęcie), Roman Giertych i nasza Toruńska "duma" ojciec dyrektor Tadeusz Rydzyk. Tusk też dostał kilka kulek. Można było zjeść także smaczny wegański posiłek. Jak co roku podtrzymana została pogodowa tradycja i podczas imprezy padał deszcz przez kilka minut, co wyszło tylko wszystkim na dobre bo na boiskach wcześniej ostro się kurzyło. Zadowoleni jesteśmy z kontaktu z "obsługą" boisk. Panom pod 60-tkę spodobała się nasza impreza i wyrazili już chęć wyjazdu na turniej w sierpniu do Poznania, na Rozbrat, oraz udział w przyszłorocznej imprezie w Toruniu.
  Wracając do rozgrywek. Do ćwierć finałów zakwalifikowały się ekipy: Kasztelan Sierpc, FC Esperal Bydgoszcz, THC Pilon Toruń, Wkra Żuromin, FC Hades Inowrocław, Zagubieni w Toi Toi Elbląg, FC Rozbrat Poznań, Wściekłe Dziewice Szczytno. W półfinale spotkały się ekipy; FC Esperal z Wkrą Żuromin. Bydgoszczanie po raz drugi ślizneli się w karnych i to oni byli pierwszym finalistą. Drugi pół finał to mecz FC Hades z Wściekłymi Dziewicami ze Szczytna. Debiutanci na naszej imprezie, czyli Szczytno stanęli na wysokości zadania i pokonali zeszłorocznych zwycięzców z Inowrocławia 4 : 2. Mecz o trzecie miejsce odbył się więc po między FC Hades Inowrocław i Wkrą Żuromin. Podczas tego meczu po raz kolejny bramkarz z FC HADES zachował się jak ostatni cham strasznie bluzgając sędziego. Wyleciał za to z boiska, przy gwizdach zgromadzonej publiki. [czerwona kartka i siema -L]. Nie mógł pogodzić się z przegraną. Mecz zakończył się wygraną ekipy z Żuromina 6 : 2. Mecz finałowy to spotkanie FC Esperal z Wściekłymi Dziewicami. Wokół boisk wesoła atmosfera: rozmowy, muzyczka, piwko, bawiące się dzieci. Atmosfera piknikowa, mimo co chwila siąpiącego deszczu. Finał był meczem ze zdecydowaną przewagą ekipy ze Szczytna. Wściekłe Dziewice wygrali [chyba wygrały -L] z FC Esperalem 5 : 1, wygrywając cały turniej.
  Michu.  C.d. poniżej...

                                                                                            miejsce, punkty, bramki - strzelone, stracone
  Grupa A     

  WKRA   X 5 : 1 0 : 1
  VEGAN DŻIHAD             1 : 5   X 3 : 7
  KASZTELAN 1 : 0 7 : 3   X
  1. KASZTELAN6 pkt.8 - 3
  2. WKRA3 pkt.5 - 2
  3. VEGAN DŻIHAD0 pkt.4 - 12
  Grupa B

  FC ESPERAL                    X 1 : 1 3 : 0
  THC PILON        1 : 1   X 5 : 0
  B 48 0 : 3 0 : 5   X
  1. THC PILON4 pkt.6 - 1
  2. FC ESPERAL4 pkt.4 - 1
  3. B 480 pkt.0 - 8

  Grupa C

  WŚCIEKLE DZIEWICE     X 1 : 2 4 : 0
  FC HADES 2 : 1   X 3 : 1
  FC ROZKRACZEWO 0 : 3 1 : 3   X
  1. FC HADES6 pkt.5 - 2
  2. WŚCIEKLE DZIEWICE3 pkt.4 - 2
  3. FC ROZKRACZEWO0 pkt.1 - 6

  Grupa D

  POGROMCY CHLEBA   X 0 : 7 0 : 4
  FC ROZBRAT 7 : 0   X 4 : 0
  ZAGUBIENI W TOI TOI 4 : 0 0 : 4   X
  1. FC ROZBRAT6 pkt.11 - 0
  2. ZAGUBIENI W TOI TOI3 pkt.4 - 4
  3. POGROMCY CHLEBA I ZIEMNIAKÓW0 pkt.0 - 11
  Po wyjściu z grupy:
  Komentarz (L):

  Jak wynika z tabeli THC Pilon wyszedł z grupy na pierwszym miejscu, ze stratą 1 bramki. Niestety powtarza się sytuacja z przed roku, po dobrym wyjściu z grupy, FC THC odpada z rozgrywek, po zaciętym meczu z Wkrą Żuromin (0-1).
  W tym czasie odpadł też FC Rozbrat więc chłopaki zagrali mecz towarzyski z THC, który podobno wygrali THC ..., ale nie wiem dokładnie bo w tym czasie obserwowałem mecz o trzecie miejsce, i walkę bramkarza Hadesu... ze sobą.

  Rzuty karne meczu towarzyskiego FC Rozbrat - THC Pilon.


  Skład THC Pilon: Żaba (bramkarz), Kajek (niestety, kontuzja nogi w pierwszym meczu), Niewczas, Misza, Kociak (kontuzja łuku brwiowego w drugim meczu), Gaszkes, Filip, Zbychu D, Kamil, Dawid, L. Janas (selekcjoner).

  Oto oświadczenie selekcjonera naszej THC reprezentacji L. Janasa:
  Zespół przygotowany był dobrze (fakt za nie rozegrał żadnego treningu), grał ambitnie i z poświęceniem. Transfer okazał się udany, zabrakło szczęścia, dwie kontuzje w dwóch pierwszych meczach, poważnie osłabiły skład drużyny. Na pewno nie myślę o rezygnacji z roli trenera THC, kto zna ten zespół lepiej ode mnie. I jeśli chcemy myśleć o pucharze za rok trzeba się wziąść ostro do pracy i zrobić chociaż jeden trening.


  Podsumowanie:            (ilość pkt. , bramki: strzelone , stracone)

  1. WŚCIEKLE DZIEWICE Szczytno ---- 15 - 6
  2 . FC ESPERAL Bydgoszcz ---- 6 - 3 Karne: 4 : 3 ; 2 : 1
  3 . WKRA Żuromin ---- 7 - 3
  4 . FC HADES Inowrocław ---- 13 - 12
  5 . FC ROZBRAT Poznań 6 pkt. 12 - 2
  6 . KASZTELAN Sierpc 6 pkt. 9 - 4
  7 . THC PILON Toruń 4 pkt. 6 - 2
  8 . ZAGUBIENI W TOI TOI Elbląg 3 pkt. 4 - 8
  9 . FC ROZKRACZEWO Chojnice 0 pkt. 1 - 6
  10 . VEGAN DŻIHAD Toruń 0 pkt. 4 - 12
  10 . B 48 Toruń 0 pkt. 0 - 8
  11 . POGROMCY CHLEBA I ZIEMNIAKÓW Łasin 0 pkt. 0 - 11  Fotki z turnieju


  Po turnieju:

  Przed Pilonem podium i zaczynamy najprzyjemniejszą część imprezy, czyli rozdawanie nagród, medali i dyplomów. Wspomniany wcześniej chamski bramkarz z Inowrocławia dostał efektowne "Złote Kalesony", po które niestety się nie zgłosił [nieładnie nie odebrać nagrody -L]. DJ z FC Rozbrat, otrzymał nagrodę "Króla Irokezów". Był to jedyny niestety irokez wśród uczestników turnieju. Zdecydowaną przewagę miały dredy. [czyli za rok powinna powstać nagroda króla/owej dredów -L]. Królem strzelców został Skała ze Szczytna który strzelił w całym turnieju 7 goli (jeśli dobrze pamiętam). Otrzymał on tradycyjny "Złoty Glan". Ostatnie miejsce zajęła ekipa Pogromcy Chleba i Ziemniaków z Łasina. W trzech meczach stracili 11 goli nie strzelając żadnego. Dla najgorszej ekipy, było najgorsze wino, popularny w niektórych kręgach "buzun" pomalowany przez nas na złoto, czyli "Złoty Buzun". Następnie na podium stanęły kolejno trzy pierwsze zespoły. Zwycięzcy turnieju, czyli ekipa ze Szczytna raczyła się szampanem z pucharu (złote wiadro). [nie tylko mistrzowie cieszyli się delicjami z wiadra, nasi THC Pilon już na turnieju z wielką radością konsumowali pszysmaki z wiadra -L]. Na piersiach dumnie wisiały medale z recyklingu (pogniecione puszki).
  Zwieńczeniem całego dnia zmagań piłkarskich było ciepłe vege jedzenie i piwko, imprezka poturniejowa i koncert, na którym zagrały: EL BANDA (punk, Wa-wa) , DNO (industrial punk + violonczela + wizualizacje, Wa-wa) , STAGNATION IS DEATH (heavy punk, B 48). Po koncercie disco party: Dj. Kamil i Disco Terror (Szczecin). Podziękowania dla kapel i uczestników imprezy, która skończyła się gdy słońce było już wysoko.
 • Do zobaczenia za rok. Pozdrawiam. Michu.

  koncert_po_turnieju        impra_po_turnieju • 23 czerwca 2007 (sobota) w Toruniu (przy ul. Skłodowskiej), odbyła się IX edycja antyfaszystowskiego turnieju piłkarskiego "GRAMY W PIŁKĘ NAWET W DESZCZ".
  W imprezie wzieło udział 14 ekip: FC ESPERAL BYDGOSZCZ, PUSYCATS PILON'S (żeńska drużyna Pilona) , ARIZONA SIERPC , RUCHATORS BEŁCHATÓW , FC THC PILON , VEGAN DŻIHAD (Kol. Autonom./ B-48/ F.A.Toruń) , SZCZYTNO , TKH (kibice Toruńskiego Klubu Hokejowego) , WKRA ŻUROMIN , FC ROZBRAT POZNAŃ , MOLOTOV CAFE OLSZTYN , WAWA ŁASIN , ZAGUBIENI W TOY-TOY ELBLĄG , ROMBANKA SZCZECIN.
  Do dyspozycji wyjątkowo mieliśmy jedno boisko, więc zmuszeni byliśmy rozgrywać mecze 2x7 min, żeby wyrobić się czasowo. Oczywiście coroczną tradycją turnieju jest to ze podczas rozgrywek ostro padał deszcz. Atmosfera mimo to była miła. Zwłaszcza gdy zawodnicy musieli ostro walczyć o turniejowe laury w głębokich kałuzach i błocie. Dla spragnionych serwowano piwo i vegańskie frykasy. Atrakcją była też strzelnica na której można było strzelać do wizerunków Busha, Putina, Ojca Dyrektora, Donalda Tuska, R. Giertycha i paru innych "ulubieńców". Z powodu silnych opadów turniej zmuszeni byliśmy w pewnym momencie przerwać, w związku z czym padły propozycje zmiany nazwy imprezy. Mimo to daliśmy radę i humory dopisywały. Rozgrywki zakończyliśmy ok. godz. 19.00. • Układ w grupach:

  Grupa A

  TKH   X 0 : 2 1 : 0
  SZCZYTNO 2 : 0   X 1 : 1
  VEGAN DŻIHAD              0 : 1 1 : 1   X
  miejsce, punkty, bramki-strzelone, stracone
  1. SZCZYTNO  4 pkt.  3 - 1
  2. TKH  3 pkt.  1 - 2
  3. VEGAN DŻIHAD  1 pkt.  1 - 2  Grupa B

  ROMBANKA Szczecin   X 0 : 4 2 : 5
  FC ESPERAL Bydgoszcz  4 : 0   X 0 : 2
  ARIZONA Sierpc 5 : 2 2 : 0   X
  1. ARIZONA Sierpc  6 pkt.  7 - 2
  2. FC ESPERAL Bydgoszcz  3 pkt.  4 - 2
  3. ROMBANKA Szczecin  0 pkt.  2 - 9  Grupa C

  PUSYCATS PILON'S   X 0 : 4 1 : 9 1 : 3
  FC ROZBRAT 4 : 0   X 0 : 0 0 : 0
  FC THC PILON 9 : 1 0 : 0   X 0 : 0
  MOLOTOV CAFE Olsztyn 3 : 1 0 : 0 0 : 0   X
  1. FC THC PILON  5 pkt.  9 - 1
  2. FC ROZBRAT  5 pkt.  4 - 0
  3. MOLOTOV CAFE Olsztyn  5 pkt.  3 - 1
  4. PUSYCATS PILON'S  0 pkt.  2 - 16
  Grupa D

  WKRA Żuromin   X 9 : 0 8 : 0 3 : 0
  WAWA Łasin 0 : 9   X 3 : 1 0 : 2
  ZAGUBIENI W TOY-TOY  0 : 8 1 : 3   X 0 : 1
  RUCHATORS Bełchatów 0 : 3 2 : 0 1 : 0   X
  1. WKRA Żuromin  9 pkt.  20 - 0
  2. RUCHATORS Bełchatów  6 pkt.  3 - 3
  3. WAWA Łasin  3 pkt.  3 - 12
  4. ZAGUBIENI W TOY-TOY  0 pkt.  1 - 12
  Po wyjściu z grupy:

             Ćwierćfinał                Półfinał              Finał

  SZCZYTNO __________
  ___ FC ROZBRAT ______0_
  FC ROZBRAT ________
  ___ ARIZONA Sierpc ____2_+karne
  ARIZONA Sierpc ___2_
  ___ ARIZONA Sierpc ___2_
  WAWA Łasin ______0_
  ____ ARIZONA

  WKRA Żuromin ____3_
  ___ WKRA Żuromin ____3_
  FC ESPERAL _______1_
  ___ WKRA Żuromin _____2_+karne
  FC THC PILON _____1_
  ___ FC THC PILON ______0_
  TKH ______________0_


  Komentarz (L):

  Jak wynika z tabeli THC Pilon wyszedł z grupy na pierwszym miejscu, ze stratą 1 bramki. Niestety powtarza się sytuacja z przed roku i z przed dwóch lat, po dobrym wyjściu z grupy, FC THC wygrywa z ziomalami z TKH i mknie dalej jak burza ale odpada z rozgrywek, po zaciętym meczu z Wkrą Żuromin (0 : 3). W walce o trzecie miejsce spotkaliśmy się ponownie z FC ROZBRAT, pokonując skłotersów 2 : 0.
  Trzeba też wspomnieć że nasi THC wspomagali dziewczyny z PUSY'CATS PILON w meczach.

  Skład THC Pilon: Żaba (bramkarz), Kajek, Niewczas, Kociak, Gaszkes, Wiktor, Kowal, Wojtas D., Jarczyn, Grzesiu, Buła, Sagan, Damian, Igor, L. Janas (selekcjoner).

  Oto oświadczenie selekcjonera naszej THC reprezentacji L.Janasa:
   A mówiłem że bez chociaż jedenego treningu nie ma co myśleć o pucharze. Fakt ze zespół przygotowany był dobrze, grał ambitnie i z poświęceniem.

  Podsumowanie:              (ilość pkt. , bramki: strzelone , stracone)

    1 . ARIZONA Sierpc  ----   13 - 4 + Karne
    2 . WKRA Żuromin  ----   28 - 3 + Karne
    3 . FC THC PILON Toruń  ----   12 - 4
    4 . FC ROZBRAT Poznań  ----   4 - 4
    5 . RUCHATORS Bełchatów  6 pkt.   3 - 3
    6 . MOLOTOV CAFE Olsztyn  5 pkt.   3 - 1
    7 . SZCZYTNO  4 pkt.   3 - 1
    8 . FC ESPERAL Bydgoszcz  3 pkt.   5 - 5
    9 . TKH Toruń  3 pkt.   1 - 3
  10 . WAWA Łasin  3 pkt.   3 - 14
  11 . VEGAN DŻIHAD Toruń  1 pkt.   1 - 2
  12 . ZAGUBIENI W TOY-TOY Elbląg  0 pkt.   1 - 12
  13 . ROMBANKA Szczecin  0 pkt.   2 - 9
  14 . PUSYCATS PILON'S Toruń  0 pkt.   2 - 16

  Po turnieju:

  Wieczorem ekipy spotkały sie przed Pilonem na rozdaniu nagród. Pierwsze miejsce zajeła ekipa z Sierpca, pokonując w finale w rzutach karnych Wkrę Żuromin. Trzecie miejsce zajeła ekipa z FC THC Pilon [nasze ulubione- L]. Ostatnie miejsce i "Złotego Buzuna" zdobyła ekipa Pusycats Pilon. "Złoty glan" za króla strzelców (11 goli) przypadł Bolkowi z Zuromina. Nagrodę fair play za posta- wę na boisku zdobyła ekipa ze Szczytna. Najlepszym bramkarzem wybrano zawodnika z Sierpca. Dodatkowo każda ekipa otrzymała dyplom za udział w imprezie.
  Po rozdaniu nagród rozpoczął się koncert IMPERIAL LEATHER , NEXT VICTIM , ALL WHEEL DRIVE, a po koncercie muzę zapodawał Dj. Kamil (DiskoTerrrorSzczecin).
  Imprezę z punktu widzenia organizatorów uznajemy za udaną. Dzięki wszystkim za przybycie i pomoc przy organizacji.
  Do zobaczenia za rok.
  Stowarzyszenie "Kolektyw Autonomistów"/ Federacja Anarchistyczna - Toruń    Michu

   koncert
  Fotki z turnieju


    

 • 21 czerwca 2008 (sobota) w Toruniu na boiskach "miasteczka uniwerku" odbyła się X edycja antyfaszystowskiego turnieju piłkarskiego "Gramy w piłkę nawet w deszcz".

   Zwiastun filmowy turnieju.

  Celem corocznej imprezy jest stwarzanie przeciwwagi wobec agresywnych zachowań rasistowskich kibiców piłkarskich na polskich stadionach, oraz integracja ludzi związanych ze środowiskiem antyfaszystowskim i anarchistycznym. W turnieju biorą udział drużyny składające się z uczestników szeroko pojętego ruchu wolnościowego z Polski i z zagranicy.
  Mecze rozgrywane były na dwóch równorzędnych boiskach, w czterech grupach. Do fazy pucharowej wchodziły po 2 najlepsze drużyny z grup. Ostatecznie turniej wygrała drużyna ze SZCZYTNA. Drugie miejsce zajęła ekipa MOLOTOV CREW. Mecz o trzecie miejsce zakończył się zwycięstwem RUGBY BISKIPIEC nad DRUŻYNĄ A. Ostatnie miejsce i nagrodę (złoty nocnik), zdobyła ekipa VEGAN DZIHAD. Królem strzelców turnieju został Łuki z DRUŻYNY A (7 goli). Za najlepsze strój podczas turnieju wyróżniono ekipę PKS KARETKA (szpitalny image). Nagrodę Fair Play otrzymała ekipa MOLOTOV CREW za to, że nie chcieli grać z przewagą jednego zawodnika z przeciwnikiem nie mającym chwilowo pełnego składu.
  Podczas imprezy serwowano wegańskie smakołyki, można było obejrzeć wystawę zdjęć z wcześniejszych edycji turnieju i okolicznościowych koszulek które co roku są robione na turniej. Zgodnie z tradycją podczas imprezy padał deszcz, na szczęście przelotnie.

  Układ w grupach :

  Grupa A

  ESPERAL   X 1 : 2 5 : 0 2 : 1
  DRUŻYNA A 2 : 1   X 2 : 2 2 : 1
  BABELSBERG 0 : 5 2 : 2   X 3 : 1
  PKS KARETKA 1 : 2 1 : 2 1 : 3   X
  miejsce, punkty, bramki-strzelone, stracone
  1. DRUŻYNA A  7 pkt.  6 - 4
  2. ESPERAL  6 pkt.  8 - 3
  3. BABELSBERG  3 pkt.  5 - 8
  4. PKS KARETKA  0 pkt.  3 - 7
  Grupa B

  ROZBRAT   X 1 : 0 4 : 0 1 : 3
  THC PILON 0 : 1   X 9 : 0 0 : 4
  VEGAN JIHAD 0 : 4 0 : 9   X 0 : 7
  BISKUPIEC 3 : 1 4 : 0 7 : 0   X
  1. BISKUPIEC  9 pkt.  14 - 1
  2. FC ROZBRAT  6 pkt.  6 - 3
  3. THC PILON  3 pkt.  9 - 5
  4. VEGAN JIHAD  0 pkt.  0 - 20
  Grupa C

  SZCZYTNO   X 3 : 0 5 : 0
  ARIZONA 0 : 3   X 3 : 2
  4 ZŁ 10 MINUT           0 : 5 2 : 3   X
  1. SZCZYTNO  6 pkt.  8 - 0
  2. ARIZONA  3 pkt.  3 - 5
  3. 4 ZŁ 10 MINUT  0 pkt.  2 - 8  Grupa D

  ŁASICA Łasin   X 0 : 2 0 : 2
  SAMOLUBY  2 : 0   X 0 : 1
  MOLOTOV CREW       2 : 0 1 : 0   X
  1. MOLOTOV CREW  6 pkt.  3 - 0
  2. SAMOLUBY  3 pkt.  2 - 1
  3. ŁASICA Łasin  0 pkt.  0 - 4
  Po wyjściu z grupy :

             Ćwierćfinał                Półfinał              Finał

  DRUŻYNA A ________9_
  ___ DRUŻYNA A ______0_
  SAMOLUBY _________0_
  ___ MOLOTOV ____2_
  FC ESPERAL ________0_
  ___ MOLOTOV _______3_
  MOLOTOV __________4_
  ____ SZCZYTNO

  BISKUPIEC _________3_
  ___ BISKUPIEC _______1_+ karne 1:2
  ARIZONA __________0_
  ___ SZCZYTNO _____3_
  SZCZYTNO _________6_
  ___ SZCZYTNO _______1_+ karne 2:1
  FC ROZBRAT _______0_


  Mecz o trzecie miejsce: DRUŻYNA A - BISKUPIEC  2 : 5

  Komentarz (L):

  Jak wynika z tabeli THC Pilon trafił do bardzo ciężkiej grupy i po morderczych, bratobójczych bojach z Rozbratem i Biskupcem zakończył turniej na 9 miejscu, nie wychodząc z grupy.

  Skład THC Pilon: Żaba (bramkarz), Kajek, Misza, Kociak, Gaszkes, Kowal, Wojtas D., Jarczyn, Sagan, Dawid, Kamil, L. Janas (selekcjoner).

  Oto oświadczenie selekcjonera naszej THC reprezentacji Leo Janasa:
  Mówiłem że bez jedenego treningu nie ma co myśleć o pucharze, ale dwa to już przetrenowanie. I trzeba z tego wyciągnć wnioski. Zespół przygotowany był dobrze, grał z poświęceniem, zabrakło szczęścia.

  Podsumowanie:              (bramki: strzelone , stracone)

    1 . SZCZYTNO   18 - 3 + Karne
    2 . MOLOTOV CREW Olsztyn   12 - 3
    3 . RUGBY Biskupiec   23 - 4 + Karne
    4 . DRUŻYNA A Toruń   17 - 12
    5 . ESPERAL Bydgoszcz   8 - 7
    6 . FC ROZBRAT Poznań   6 - 9
    7 . ARIZONA Sierpc   3 - 8
    8 . SAMOLUBY Toruń   2 - 10
    9 . THC PILON Toruń   9 - 5
  10 . BABELSBERG Pocztam   5 - 8
  11 . PKS KARETKA Berlin   3 - 7
  12 . 4 ZŁ 10 MIN Toruń   2 - 8
  13 . ŁASICA Łasin   0 - 4
  14 . VEGAN DŻIHAD Toruń   0 - 20

  Około godz. 20:00 przed Pilonem, odbyło się rozdanie nagród, dyplomów, pucharów uczestnikom turnieju i koncert w Pilonowym ogródku: PRAWO DO JAZDY (garaż punk 24 h/dobę, Berlin), OREIRO (hc/punk Ciechanowiec, klimaty Złodzieji Rowerów). Po koncercie disco dance party do rana prowadził Dj. CZURA.
  Dziękujemy wszystkim za przybycie i do zobaczenia za rok.     Michu.

    Fotki z turnieju  Fotki z turnieju  Fotki z turnieju  Fotki z turnieju
  FOTKI z turnieju


    

 • 20 czerwca 2009 (sobota) w Toruniu na boiskach "miasteczka uniwerku" odbyła się XI edycja antyfaszystowskiego turnieju piłkarskiego "Gramy w piłkę nawet w deszcz".


 • Celem imprezy jest popularyzowanie idei i działań antyfaszystowskich oraz integracja środowiska anarchistycznego i antyfaszystowskiego.
  W turnieju udział wzięło 21 ekip z całej Polski a także ekipa z Niemiec. W tym roku złamana została coroczna tradycja imprezy i podczas rozgrywek nie padał deszcz. Całodniowej imprezie towarzyszył piknik distro antyfaszystowski podczas którego można było zapoznać się z ofertą niezależnych dystrybucji, zjeść smaczne wegańskie jedzenie, napić się piwa, nawiązać kontakty z ludźmi z całej Polski oraz posłuchać muzyki serwowanej przez Tekno Kolektyw. Drużyny charakteryzowały się dużą różnorodnością, od profesjonalnych zawodników z "dużymi ambicjami" po wyluzowane ekipy czerpiące przede wszystkim przyjemność z przebywania na boisku. Poniżej nazwy drużyn biorących udział w turnieju, po których widać humorystyczne podejście do tematu niektórych załóg.

  ARIZONA SIERPC , FC ESPRERAL BYDGOSZCZ , WŚCIEKŁE DZIEWICE SZCZYTNO , RUGBY BISKUPIEC , NORD KURVA BABELSBERG (ekipa z Poczdamu) , FC SAMOLUBY (Toruń) , CRK GANGRENA WROCŁAW , SPIRYTUS BOYS (Białystok) , ROWEROWY TORUŃ , FC PUPA (Toruń) , MTS SARMACKIE (Toruń) , FC ROZBRAT (Poznań) , DRUŻYNA "A" (Toruń) , WIELKIE OSTENTACYJNE WAGINY (Toruń) , THC PILON (Toruń) , NAPIERDALAKA WAGENBURG (Wrocław) , MOLOTOV CAFE OLSZTYN , MORŚWINY TRÓJMIASTO , PUSSYCATS PILON (Toruń) , ROMBANKA SZCZECIN , LACHONY Z ELBY (Warszawa).

  Grupa A

  CRK GANGRENA   X 3 : 1 6 : 0
  FC SAMOLUBY 1 : 3   X 6 : 1
  WIELKIE OSTENT. WAGINY 0 : 6 1 : 6   X
  miejsce, punkty, bramki-strzelone, stracone
  1. CRK GANGRENA  6 pkt.  9 - 1
  2. FC SAMOLUBY  3 pkt.  7 - 4
  3. WIELKIE O. W.  0 pkt.  1 - 12  Grupa B

  FC ROZBRAT   X 0 : 2 1 : 2
  MTS SARMACKIE 2 : 0   X 1 : 2
  MOLOTOV CAFE                  2 : 1 2 : 1   X
  1. MOLOTOV CAFE  6 pkt.  4 - 2
  2. MTS SARMACKIE  3 pkt.  3 - 2
  3. FC ROZBRAT  0 pkt.  1 - 4  Grupa C

  PUSSYCATS PILON   X 0 : 7 1 : 7
  FC PUPA 7 : 0   X 0 : 0
  WŚCIEKŁE DZIEWICE         7 : 1 0 : 0   X
  1. FC PUPA  4 pkt.  7 - 0
  2. WŚCIEKŁE DZIEWICE  4 pkt.  7 - 1
  3. PUSSYCATS PILON  0 pkt.  1 - 14  Grupa D

  RUGBY BISKUPIEC   X 1 : 0 3 : 0
  MORŚWINY TRÓJMIASTO   0 : 1   X 0 : 0
  DRUŻYNA A 0 : 3 0 : 0   X
  1. RUGBY BISKUPIEC  6 pkt.  4 - 0
  2. MORŚWINY TRÓJMIASTO  1 pkt.  0 - 1
  3. DRUŻYNA A  1 pkt.  0 - 3  Grupa E

  SPIRYTUS BOYS   X 0 : 1 0 : 4
  ROMBANKA SZCZECIN 1 : 0   X 1 : 6
  NORD KURVA BABELSBERG 4 : 0 6 : 1   X
  1. NORD KURVA BABELSBERG  6 pkt.  10 - 1
  2. ROMBANKA SZCZECIN  3 pkt.  2 - 6
  3. SPIRYTUS BOYS  0 pkt.  0 - 5  Grupa F

  ROWEROWY TORUŃ   X 0 : 1 0 : 1
  NAPIERDALAKA WAGENBURG 1 : 0   X 2 : 1
  ARIZONA SIERPC 1 : 2 1 : 0   X
  1. NAPIERDALAKA WAGENBURG  6 pkt.  3 - 1
  2. ARIZONA SIERPC  3 pkt.  2 - 2
  3. ROWEROWY TORUŃ  0 pkt.  0 - 2  Grupa G

  THC PILON   X 1 : 2 8 : 0
  FC ESPRERAL 2 : 1   X 3 : 1
  LACHONY Z ELBY                  0 : 8 1 : 3   X
  1. FC ESPRERAL  6 pkt.  5 - 2
  2. THC PILON  3 pkt.  9 - 2
  3. LACHONY Z ELBY  0 pkt.  1 - 11

  Po wyjściu z grupy :

     Ćwierćfinał    Półfinał    Finał

  CRK GANGRENA _____1_k3_
  _ CRK GANGRENA ______0_
  MTS SARMACKIE____1_k1_
  _ MORŚWINY___1_
  FC PUPA ______________0_
  _ MORŚWINY __________2_
  MORŚWINY ___________1_
  _ MORŚWINY___

  KURVA BABELSBERG ___3_
  _ KURVA BABELSBERG ___2_
  ARIZONA _____________2_
  _ FC ESPRERAL___0_
  DRUŻYNA A ___________0_
  _ FC ESPRERAL _________3_
  FC ESPRERAL __________4_
  ___ MORŚWINY

  FC SAMOLUBY ______2_k1_
  _ MOLOTOV CAFE _____0_k_
  MOLOTOV CAFE _____2_k3_
  _ DZIEWICE______1_

  WŚCIEKŁE DZIEWICE 1_k3_
  _ WŚCIEKŁE DZIEWICE _0_k_
  RUGBY BISKUPIEC __1_k0_
  _ NAPIERDALAKA_

  ROMBANKA SZCZECIN __1_
  _ NAPIERDALAKA _______3_
  NAPIERDALAKA _______5_
  _ NAPIERDALAKA_4_

  FC THC PILON _________4_
  _ FC THC PILON _________0_
  PUSSYCATS PILON _____1_


  Mecz o trzecie miejsce: FC ESPRERAL - WŚCIEKŁE DZIEWICE  2 : 3

  Komentarz (L) :

  Jak wynika z tabeli THC PILON wychodzi z grupy na drugim miejscu. W następnym meczu THC trafiają na siostry z PUSSYCATS PILON z którymi wygrywają 4:1. Kolejna faza rozgrywek to mecz z NAPIERDALAKĄ WAGENBURG z którą przegrywamy 0:3, odpadając w ten sposób z turnieju.

  Skład THC Pilon: Żaba (bramkarz), Kajek, Gaszkes, Wojtas D., Zbychu, Sagan, Kamil, Wiktor, Grzesiu.

  Po zaciętych rozgrywkach trwających niemal cały dzień wyłoniono laureatów i laureatki turnieju. Pierwsze miejsce i stylowy puchar zdobyła ekipa MORŚWINY TRÓJMIASTO pokonując w meczu finałowym ekipę NAPIERDALAKA WAGENBURG. Trzecie miejsce zdobyła załoga WŚCIEKŁE DZIEWICE SZCZYTNO. Wyróżnienie dla najgorszej ekipy turnieju przypadło WIELKIM OSTENTACYJNYM WAGINOM. Najpiękniejszy gol turnieju to bramka zdobyta przez Maje z PUSSYCATS PILON. Za najlepszego bramkarza turnieju uznano Paciora ze zwycięskiej drużyny MORŚWINY TRÓJMIASTO. Królem strzelców zdobywając 7 goli został Złoty z NAPIERDALAKA WAGENBURG. Za najlepszą oprawę turnieju wyróżniono LACHONY Z ELBY. Wszyscy otrzymali okolicznościowe dyplomy, medale, koszulki i puchary.

  Fotki z turnieju
  Fotki z turnieju

  Link do innych fotek: antifa.bzzz.net

  Po turnieju odbył się koncert w PILONIE na którym zagrały: INFEKCJA (Wrocław) myspace.com/infekcja , STRONG SO FAR myspace.com/strongsofar , STAGNATION IS DEATH (Toruń) myspace.com/stagnationisdeath .
  Po koncercie disco poprowadził Kolektyw AWARIA ŻELAZKA (Indywizualna Frakcja Twórcza) z projektem "Awaria swastyki". Podczas imprezy trwającej do białego rana wyświetlana była prezentacja związana z tematem antyfaszystowskiej walki.
    Do zobaczenia za rok. Faszyzm nie przejdzie !!!    Michu

  Po turnieju     Po turnieju     Po turnieju     Po turnieju     Po turnieju


    Edycja_12

 • 19 czerwca 2010 (sobota) w Toruniu na boiskach "miasteczka uniwerku" odbyła się XII edycja całodniowego antyfaszystowskiego turnieju piłkarskiego "Gramy w piłkę nawet w deszcz".
 • W tegorocznej edycji turnieju wzięło udział 28 ekip. Poniżej prezentujemy nazwy drużyn, często przepełnione humorem:
  ARIZONA SIERPC, RUGBY BISKUPIEC, WKRA ŻUROMIN, FC ROZBRAT, SMOLEŃSKIE DRZEWA, DRUŻYNA "A", SPIRYTUS BOYS, FC ESPERAL, FC PO NALEWCE, PUSSYCATS PILON, THC PILON, BABELSBERG 03, FC DUPY NIE URWIE, POGROM GOLUBIANKA, TORPEDA PUNX, FC SZCZYTNO, WAGINBURG WROCŁAW, WAGENBURG WROCŁAW, FC SPOCENI, ASOZIALE ZECKEN, ROWEROWY TORUŃ, FC SARMACKIE, FC LUMPOCHUJE, ROMBANKA TEAM, FC MARIA, FC ŁOGRY, KOHTPA, FC ZAGRAJMY NA TRZEZWO.

  Mecze rozgrywane były równocześnie na dwóch boiskach, w czterech grupach. Ze względu na dużą ilość drużyn biorących udział w turnieju, mecze trwały tylko 10 min. bez przerw. Do fazy pucharowej wchodziły po dwie najlepsze drużyny z grup. Po zaciętych boiskowych bojach pierwsze miejsce zajęła ekipa RUGBY Biskupiec (piękna bramka Rumuna-L) pokonując w finale WKRE Żuromin. Mecz o trzecie miejsce zakończył się zwycięstwem FC SARMACKIE nad ARIZONĄ Sierpc. Ostatnie miejsce w turnieju i symboliczną nagrodę otrzymała ekipa PUSSYCATS PILON. Tytuł "króla strzelców" zdobył zawodnik FC SARMACKIE. Najlepszym bramkarzem turnieju został również zawodnik tej drużyny.

  Komentarz:

  Grupa G

  THC PILON   X 6 : 0 0 : 1
  PUSSYCATS PILON 0 : 6   X 1 : 5
  FC DUPY NIE URWIE                 1 : 0 5 : 1   X
  miejsce, punkty, bramki-strzelone, stracone
  1. FC DUPY NIE URWIE  6 pkt.  6 - 1
  2. THC PILON  3 pkt.  6 - 1
  3. PUSSYCATS PILON  0 pkt.  11 - 1  Jak wynika z tabeli THC Pilon wyszedł z grupy na drugim miejscu, tracąc jedną bramkę. Po wyjściu z grupy nasi FC THC trafili na ... i przegrali 0:3, odpadając w "pięknym stylu" z turnieju.

  Skład THC Pilon: Żaba (bramkarz), Kajek, Gaszkes, Wojtas D, Zbychu, Sagan, Dawid, Kociak, Wiktor, Grzesiu, Drożdzu, Igor, L. Janas (selekcjoner).

  Oto oświadczenie selekcjonera naszej THC reprezentacji Leo Janasa:
   Zespół jak zwykle przygotowany był dobrze, grał z poświęceniem, zabrakło szczęścia. Nie pomógł ani transfer, ani szalony doping kibiców.

  Po turnieju:

  Po turnieju w Pilonie odbyło się tradycyjne rozdanie nagród. Uczestnicy turnieju otrzymali okolicznościowe dyplomy, medale, koszulki i puchary. Po rozdaniu nagród przyszedł czas na koncert, na którym zagrali HGW (punk, Ruda Śląska) myspace.com/hgwpunk , hgw.alias.pl , BLACK BLOOD WORLD (hard core/metal, Norwegia) myspace/blackbloodworld + after party AWARIA ŻELAZKA (kolektyw Dj'ski, Toruń) myspace.com/awariazelazka .

  Fotki z turnieju
  Fotki z turnieju


    Edycja_13Edycja_13

 • 18 czerwca 2011 (sobota) w Toruniu na boiskach "miasteczka uniwerku" odbyła się XIII edycja całodniowego antyfaszystowskiego turnieju piłkarskiego "Gramy w piłkę nawet w deszcz".


 •       


  W tegorocznej edycji turnieju wzięło udział 25 ekip z całej Polski oraz drużyna z Białorusi. Cieszymy się bardzo, że mogliśmy u siebie gościć aktywistów antyfaszystowskich, którzy na co dzień spotykają się z dużymi represjami totalitarnego rządu Łukaszenki. Mamy nadzieję, że danie możliwości pobytu w Toruniu naszym przyjaciołom zza wschodniej granicy, którzy na co dzień zaangażowani są w działalność wolnościową, dodała im sił do dalszej walki o swobody obywatelskie i ludzką godność na Białorusi.
  Tegoroczne mecze rozgrywane były na 3 boiskach, wokół których zebrały się liczne grupy kibiców dopingujące swoich faworytów. Nie zabrakło drużyn mieszanych w których występowały dziewczyny oraz małe dzieci. Podczas imprezy można było zjeść wegańskie jedzenie, zrobić zakupy w niezależnych dystrybucjach, oraz posłuchać dobrej muzyki. Turniej przebiegał w iście piknikowej atmosferze, mimo, że w pierwszych godzinach imprezy padał dosyć intensywnie deszcz, do czego zdążyliśmy się już chyba wszyscy przyzwyczaić.
  Poniżej prezentujemy w większości fantazyjne nazwy drużyn biorących udział w Turnieju:

  ARIZONA SIERPC, CZARNA WUWUZELA, DRUŻYNA "A", DZIKIE ROWERY, ESPERAL/ROMBANKA, FC ROZBRAT, FC TORUŃ, JO DOBRA ZAMKNIJ RYJ, KGB GRODNO-BRZEŚĆ (Białoruś), KRÓTKA PIŁKA, LUMPOCHUJE, MORŚWINY TRÓJMIASTO, NAPIERDALAKA WAGENBURG, PANCIPA, PILON PUSSYCATS, RUGBY BISKUPIEC, SPIRYTUS BOYS, SPOCENI ZASPA, THC PILON, TORPEDA PUNX, TWOJA STARA SSAŁA MI, WARMIA SUPPORTERS, WKD PUNX I PRZYJACIELE, WSPÓLNA ZIEMIA, ŻÓŁTA SKÓRKA OD BANANA.

  Po zaciętych rozgrywkach pierwsze miejsce zajęła drużyna ARIZONA SIERPC, pokonując w finale zeszłorocznych zwycięzców, czyli ekipę RUGBY BISKUPIEC. Mecz o 3 miejsce zakończył się zwycięstwem NAPIERDALAKA WAGENBURG nad WARMIA SUPORTERS. Zaszczytne ostatnie miejsce zajęła ekipa PILON PUSSYCATS. W tym roku było aż 5 królów strzelców. Po cztery bramki strzelili: Kola ze WSPÓLNEJ ZIEMI, "W" z PANCIPA, Marian z NAPIERDALAKA WAGENBURG, Złoty ze SPOCENI ZASPA i Szwed z KGB GRODNO-BRZEŚĆ. Niestety podczas rozdania nagród nie było części zawodników którzy strzelili najwięcej goli. Zwycięzcę wobec tego wyłoniono w drodze konkursu żonglerki piłką pomiędzy trzema osobami. Najlepszy otrzymał symboliczny upominek.
  W tym miejscu chcielibyśmy Wam wszystkim podziękować, za pomoc w organizacji imprezy oraz za wzięcie w niej udziału.   Michu.

  Komentarz (L):

  THC Pilon wyślizgnął się z grupy na trzecim miejscu, z zerowym kontem bramek strzelonych i straconych. Po wyjściu z grupy nasi FC THC trafili na Wagemburg i zremisowali 0:0, o dalszych losach drużyny miały decydować rzuty karne.. Serię pięciu rzutów karnych zaczał Kowal z THC, usmiech na twarzy strzelca i bramkarza, strzał i bramka... w tym momęcie na boisko wpada sędzia Michu oznajmiając że poszedł po długopis ! nie odgwizdał i karny trzeba powtórzyć. Niestety powtórzony rzut broni bramkarz Wagenburga. Przeciwnicy strzelają bramkę. THC, Wojtas pewnie umieszcza piłkę w okienku bramki. Przeciwnicy odpowiadają celnym strzełem na bramkę. Następny rzut i Mały strzela gola, piłka wypada przez boczną siatkę bramki, sędzia "Długopis" oświadcza że nie widział i strzał trzeba powtórzyć! No ludzie, tego już za wiele. Protest zawodników PILONa, ryk zdenerwowanych kibiców i sędzia "Długopis" zalicza bramkę. Przeciwnicy nie trafiają w światło bramki. THC, Pepe silnie uderza w pilkę i trafia... w słupek. Żaba broni strzał zawodnika Wagenburga. Ostatniego karnego wykonuje Kajek, jednak bramkarz Wrocławiaków broni ten strzał. Przeciwnicy strzelają bramkę. Napierdalanka wygrywa w rzutach karnych 3:2 i w ten sposób przechodzi do dalszej fazy rozgrywek.

  Skład THC Pilon: Żaba (bramkarz), Kajek, Wojtas D, Pepe, Kowal, Mały, Kociak, Wiktor, Niedziu, L. Janas (selekcjoner).

  Oto oświadczenie selekcjonera naszej THC reprezentacji Leo Janasa:
   Zespół przygotowany był rewelacyjnie, grał świetnie i gdyby nie druk pana Długopisa i "zmowa z góry ukartowanych kół", napewno miał by pozycję medalową.

  Po turnieju:

  Po turnieju w Pilonie odbyło się tradycyjne rozdanie nagród. Uczestnicy turnieju otrzymali okolicznościowe dyplomy, medale, koszulki i puchary. Po rozdaniu nagród odbył się koncert, na którym zagrali EPILEPTIC WALK (punk, Poznań) myspace.com/epilepticwalk , CALM THE FIRE (hardcore/punk, Trójmiasto) myspace.com/calmthefire , CORE BALL (hardcore punk, Toro/M.Nieszaka) myspace.com/coreball .
  Po koncercie after dance party: DJ. AVTOMAT avtomat.pl & AWARIA ŻELAZKA myspace.com/awariazelazka .

  Fotki z turnieju
  Fotki z turnieju


    Edycja_14Edycja_14

 • 23 czerwca 2012 (sobota) w Toruniu odbyła się XIV edycja całodniowego antyfaszystowskiego turnieju piłkarskiego "Gramy w piłkę nawet w deszcz".


 • Tegoroczna impreza zbiegła się w czasie z organizowanymi w Polsce i na Ukrainie Mistrzostwami Europy w piłce nożnej. Fakt ten nie był pozostawiony bez komentarza. Przypominamy zatem odezwę organizatorów:
  "Mistrzostwa Europy są dla nas komercyjnym wydarzeniem zabijającym prawdziwego ducha futbolu. UEFA to potężna firma której głównym celem jest zarabianie pieniędzy. Prawdziwy duch piłki nożnej odnajdywany jest na oddolnych imprezach organizowanych przez pasjonatów. Uważamy ponadto, że organizowanie tego typu imprezy jak Euro wiąże się z ogromnymi kosztami, na które nasze społeczeństwo nie jest stać. Koszty związane z organizacją mistrzostw, min. budowy stadionów pochłonęły gigantyczne sumy publicznych pieniędzy, które mogły by być wykorzystane w sposób bardziej korzystny dla społeczeństwa. W miastach, gdzie budowane są drogie stadiony zwykli mieszkańcy eksmitowani są ze swoich mieszkań i pozostawieni samym sobie. W kilku miastach powstają plany budowy kontenerów socjalnych, w które upychać się będzie biednych, eksmitowanych ludzi. Taka polityka państwa jest formą dyskryminacji. Dyskryminacji ze względu na status społeczny. Nie ma na to naszej zgody. Bardziej niż stadionów i innych niepotrzebnych inwestycji potrzebne są mieszkania socjalne, utrzymanie likwidowanych przedszkoli i szkół, oraz polityka miast dbająca o ludzi. ZAMIAST DROGICH STADIONÓW CHCEMY DEMOKRACJI BEZPOśREDNIEJ !!".

  W tegorocznej edycji turnieju wzięło udział 20 ekip z całej Polski oraz drużyna z Poczdamu:

  DRUŻYNA A, CZARNA WUWUZELA, WARMIA SUPPORTERS, WKRA ŻUROMIN, WAGENBURG, ARIZONA SIERPC, KLESZCZE, SPIRYTUS BOYS, FC PARTYZANT ŚRÓDMIEŚCIE, LAJCEPS, BABELSBERG, MŁODZI, WŚCIEKŁE DZIEWICE, FC ESPERAL, ŻÓŁTA SKÓRA OD BANANA, FC ZADYSZKA URSYNÓW, THC PILON, SPOCENI ZASPA, PANCIPA, FC ROZBRAT.

  Na uwagę zasługuje fakt, że na turnieju pojawiła się drużyna dziecięca - MŁODZI. Drużyna ta brała udział w rozgrywkach na równi z drużynami złożonymi z dorosłych. W ramach dobrej zabawy i integracji udało się zebrać drugi dziecięcy skład i rozegrać mecz towarzyski dziecięcych ekip. W przyszłym roku organizatorzy planują równolegle rozegrać dodatkowy dziecięcy turniej, więc już dzisiaj szkolcie swoje pociechy.
  Turniej zakończył się zwycięstwem FC PARTYZANT ŚRÓDMIEŚCIE, drugie miejsce zajęła ekipa LAJCEPS, mecz o trzecie miejsce pomiędzy THC PILON a FC SPOCENI ZASPA zakończył się zwycięstwem ekipy PILONa. Tradycyjną nagrodę dla najgorszej ekipy turnieju otrzymali w tym roku zawodnicy FC ZADYSZKA URSYNÓW. Królem strzelców został ARTEK z FC PARTYZANT ŚRÓDMIEŚCIE (12 goli). Najlepszym bramkarzem został zawodnik z drużyny PANCIPA, natomiast okolicznościową nagrodę dla najgłośniejszego kibica otrzymał niejaki Kisiel. Organizatorów cieszy spore zainteresowanie imprezą. W tym roku do Torunia przyjechało kilka nowych ekip, mamy więc nadzieję, że impreza nadal będzie się rozwijać. Podczas imprezy można było zjeść smaczne jedzenie, oraz zakupić wiele ciekawych rzeczy z antyfaszystowskich dystrybucji. W ramach turnieju odbył się też warsztat pod tytułem "Futbol i homofobia" traktujący o sytuacji homoseksualistów w zawodowym futbolu.
  Organizatorzy dziękują wszystkim za wsparcie i pomoc przy organizacji imprezy. Do zobaczenia za rok!  Do zobaczenia za rokMichu.  Komentarz (L):

  Grupa A

  ŻUROMIN  WUWUZELA WARMIA  DRUŻYNA A 
  WKRA ŻUROMIN   X 2 : 0 1 : 0 2 : 0
  CZARNA WUWUZELA 0 : 2   X 0: 3 2 : 0
  WARMIA SUPPORTERS       0 : 1 3 : 0   X 1 : 1
  DRUŻYNA A 0 : 2 0 : 2 1 : 1   X
  miejsce, punkty, bramki-strzelone, stracone

  1. WKRA ŻUROMIN  9 pkt.  5 - 0
  2. CZARNA WUWUZELA  4 pkt.  2 - 5
  3. WARMIA SUPPORTERS  3 pkt.  4 - 2
  4. DRUŻYNA A  1 pkt.  1 - 5
  Grupa B

  ARIZONA   SPIRYTUS WAGENBURG KLESZCZE  
  ARIZONA SIERPC                 X 0 : 1 0 : 0 2 : 1
  SPIRYTUS BOYS 1 : 0   X 1: 2 0 : 1
  WAGENBURG 0 : 0 2 : 1   X 1 : 1
  KLESZCZE       1 : 2 1 : 0 1 : 1   X
  1. WAGENBURG  5 pkt.  3 - 2
  2. ARIZONA SIERPC  4 pkt.  2 - 2
  3. KLESZCZE  4 pkt.  3 - 3
  4. SPIRYTUS BOYS  3 pkt.  2 - 3


  Grupa C

  FC MŁODZI BABELSBERG PARTYZANT LAJCEPS
  FC MŁODZI      X 0 : 2 0 : 7 1 : 8
  BABELSBERG 2 : 0   X 0: 7 0 : 3
  PARTYZANT ŚRÓDMIESCIE 7 : 0 7 : 0   X 0 : 0
  LAJCEPS     8 : 1 3 : 0 0 : 0   X
  1. PARTYZANT ŚRÓDM  7 pkt.  14 - 0
  2. LAJCEPS  7 pkt.  11 - 1
  3. BABELSBERG  3 pkt.  2 - 10
  4. FC MŁODZI  0 pkt.  1 - 17


  Grupa D

  ZADYSZKA ŻÓŁTA SKÓRA DZIEWICE ESPERAL
  ZADYSZKA URSYNÓW   X 0 : 2 0 : 2 0 : 1
  ŻÓŁTA SKÓRA OD BANANA 2 : 0   X 0: 1 0 : 0
  WŚCIEKŁE DZIEWICE 2 : 0 1 : 0   X 1 : 1
  FC ESPERAL 1 : 0 0 : 0 1 : 1   X
  1. WŚCIEKŁE DZIEWICE  7 pkt.  4 - 1
  2. FC ESPERAL  5 pkt.  2 - 1
  3. ŻÓŁTA SKÓRA OD BANANA  4 pkt.  2 - 1
  4. ZADYSZKA URSYNÓW  0 pkt.  0 - 5


  Grupa E

  THC PILON  ROZBRAT    PANCIPA    ZASPA       
  THC PILON   X 2 : 0 0 : 0 1 : 1
  FC ROZBRAT 0 : 2   X 0: 0 0 : 2
  PANCIPA 0 : 0 0 : 0   X 0 : 0
  SPOCENI ZASPA                  1 : 1 2 : 0 0 : 0   X
  1. THC PILON  5 pkt.  3 - 1
  1. SPOCENI ZASPA  5 pkt.  3 - 1
  3. PANCIPA  3 pkt.  0 - 0
  4. FC ROZBRAT  1 pkt.  0 - 4


  Ćwierćfinał

  WKRA ŻUROMIN - LAJCEPS  0 : 2
  WAGENBURG - THC PILON  0 : 1
  FC PARTYZANT - FC ESPERAL   2 : 0
  WŚCIEKŁE DZIEWICE - SPOCENI ZASPA   0 : 1

  Półfinał

  LAJCEPS - THC PILON  1 : 0
  FC PARTYZANT - SPOCENI ZASPA  2 : 0

  Mecz o trzecie miejsce

  THC PILON - SPOCENI ZASPA  1 : 0

  Finał

  LAJCEPS - FC PARTYZANT  0 : 2


  Jak wynika z tabeli THC PILON wyszedł z piątej, ostatniej grupy E na pierwszym miejscu ex aeque z drużyną SPOCENI ZASPA, z taką samą liczbą punktów i bramek. W ćwierćfinale nasi THC trafiają na drużynę WAGENBURG którą pokonują 1:0. W dalszej części turnieju, w półfinale PILON przegrywa z ekipą LAJCEPS 0:1. W meczu o trzecie miejsce THC PILON ponownie trafia na SPOCENI ZASPA z którym wygrywa 1:0.

  Skład THC Pilon: Trufta (bramkarz), Kajek, Zbychu, Kociak, Zbychu Kociak, Emil, Sagan, Bobek, Gaszkes, L.Janas (selekcjoner), Iwona (kierownik sportowy).

  Oto oświadczenie selekcjonera naszej THC reprezentacji Leo Janasa:
   Zespół jak zwykle przygotowany był rewelacyjnie i grał świetnie. Na pewno do końcowego sukcesu (chociaż złoto było też w zasięgu naszych kalkulacji i możliwości) przyczyniła się przebudowa pewnych struktur naszej drużyny, dwa bardzo udane transfery i wzmocnienie sztabu o kierownik Iwonę.

  Po turnieju:

  Po turnieju w Pilonie odbyło się tradycyjne rozdanie nagród. Uczestnicy turnieju otrzymali okolicznościowe dyplomy, medale, koszulki i puchary. Po rozdaniu nagród odbył się koncert, na którym zagrali LIFE SCARS (punk, Biała Podlaska) myspace.com/lifescarspunk , MASSMILICJA (punk, W-wa) massmilicja.wordpress.com , 5000 (hip-hop) clip: youtube.com/watch?v=z6lPY5YgCGY&.
  Po koncercie after dance party: Dj. FURIA.

  Fotki z turnieju
  Fotki z turnieju


    Edycja_15Edycja_15

 • 22 czerwca 2013 (sobota) w Toruniu odbyła się XV edycja całodniowego antyfaszystowskiego turnieju piłkarskiego "Gramy w piłkę nawet w deszcz".


 • Na zaproszenie organizatorów odpowiedziało kilkanaście ekip zarówno z Torunia, jak i z całej Polski, oraz ekipy z wielu miast nie biorące bezpośrednio udziału w rozgrywkach. Zwycięzcami tegorocznej edycji okazała się ekipa WEST SIDE HARD CORE, pokonując w finale drużynę ARIZONA SIERPC. Trzecie miejsce zajęła lokalna ekipa, czyli THC PILON. Tradycyjnie nagrodzona została też najgorsza drużyna turnieju, którą w tym roku okazała się ekipa SPR. Za najlepszy doping nagrodzono fanów KLESZCZY a tytuł króla strzelców przypadł Artkowi z drużyny PARTYZANT ŚRÓDMIEŚCIE (7 goli). Najlepszym bramkarzem turnieju okazał się Trufcik z THC PILON.
  Impreza tradycyjnie przebiegała w miłej atmosferze, jednak nie zabrakło sportowych emocji - gracze dzielnie znosili upał mimo, że kibice jeszcze podgrzewali atmosferę. Nie zabrakło także atrakcji dla najmłodszych, którzy też mogli popisać się swoimi umiejętnościami na przeznaczonym dla nich boisku.   OrganizatorzyDo zobaczenia za rok


  Tabele i wyniki:

  Nasza Grupa

  ŻÓŁTA SKÓRA OD BANANA   X 2 : 3 0 : 0
  THC PILON 3 : 2   X 0 : 1
  KLESZCZE                 0 : 0 1 : 0   X  Runda rewanżowa:

  ŻÓŁTA SKÓRA OD BANANA   X 0: 0 1 : 1
  THC PILON 0 : 0   X 1 : 0
  KLESZCZE 1 : 1 0 : 1   X
  miejsce, drużyna, punkty, bramki (strzelone - stracone)
  1. THC PILON  7 pkt.  4 - 3
  2. KLESZCZE  5 pkt.  2 - 2
  3. ŻÓŁTA SKÓRA OD BANANA  3 pkt.  3 - 4


  Ćwierćfinał

  THC PILON - SPOCENI ZASPA  3 : 0

  Półfinał

  THC PILON - WEST SIDE HARD CORE  0 : 0  W KARNYCH 0 : 2
  ARIZONA SIERPC - PARTYZANT KRAKÓW  3 : 1

  Mecz o trzecie miejsce

  THC PILON - PARTYZANT KRAKÓW  0 : 0  W KARNYCH 3 : 0

  Finał

  ARIZONA SIERPC - WEST SIDE HARD CORE   1 : 5

  Komentarz:

  Jak wynika z tabeli THC PILON wystrzelił z grupy na pierwszym miejscu, strzelając cztery bramki. Po wyjściu z grupy nasi THC trafiają na swoich zeszłorocznych rywali SPOCENI ZASPA z którymi wygrywają w pięknym stylu (3:0).
  Poza THC PILON z ćwierćfinałów wychodzą zwycięsko: PARTYZANT KRAKÓW, ARIZONA SIERPC, WEST SIDE HARD CORE. W półfinałach WEST SIDE HARD CORE wygrywa z THC PILON po dramatycznych rzutach karnych (2:0), a ARIZONA SIERPC pokonuje PARTYZANT KRAKÓW (3:1). W meczu o trzecie miejsce ku uciesze toruńskiej ekipy po kolejnych rzutach karnych wygrywa THC PILON. W finale ostatecznie, zadziwiając wszystkich, zwycięża WEST SIDE HARD CORE - debiutująca drużyna z Zielonej Góry. Należą im się słowa uznania - przyjechali po raz pierwszy i od razu pozamiatali wszystkich. Gratulacje!
  Podczas turnieju cały czas trwał piknik, na który złożyły się pogaduszki ze znajomymi i nieznajomymi, wymiana doświadczeń, nie tylko futbolowych, graffiti, muzyka, distra, jedzenie (m.in. pyszne falafle), napoje i inne atrakcje.

  Skład THC Pilon: Trufta (bramkarz), Kociak, Tytus, Bobek, Plazma, Emil, Sagan, Dareczek, Zbychu Kociak, L.Janas (selekcjoner), Iwona (kierownik sportowy).

  Oto oświadczenie selekcjonera naszej THC reprezentacji Leo Janasa:
   Zespół jak zwykle przygotowany był świetnie, grał z poświęceniem przy szalonym dopingu kibiców. Transfer (Tytus) okazał się strzałem w dziesiątkę. Niestety z powodu kontuzji, w rozgrywkach nie zagrał nasz kluczowy obrońca Kajus. Mimo wszystko THC Pilon obronił trzecie miejsce z poprzedniego turnieju i po raz siódmy w dziejach turnieju stanął na podium, a Trufta wybrany został najlepszym bramkarzem turnieju.
  Zaznaczyć trzeba również że w meczu ze zwycięzcami turnieju, drużyną WEST SIDE HARD CORE padł wynik 0:0. Dopiero rzuty karne wyłoniły zwycięzcę... ALE.... inne drużyny w razie potrzeby strzelały po 5 karnych, a w naszym meczu sędzia podyktował 3 rzuty, i karne zakończyły się przy stanie 2:0 dla WEST SIDE. Gdyby tych rzutów było 5 jak w innych meczach, być może kto inny stałby na podium.

  Po turnieju:

  Po turnieju w Pilonie odbyło się tradycyjne rozdanie nagród. Uczestnicy turnieju otrzymali okolicznościowe dyplomy, medale, koszulki i puchary. Po rozdaniu nagród przyszedł czas na koncert, na którym zagrali: ANEMIA 77 (161% street punk), THE FIGHT (hardcore punk), KAROSHI (liberation hardcore) + after: TEKNO KOLEKTYW.
 • A tu mały ranking drużyn po XV edycjach turnieju: (1 miejsce - 3 pkt. , 2 miejsce - 2 pkt. , 3 miejsce - 1 pkt.)


 • DrużynaMiejsca Punkty
  1. ARIZONA Sierpc3, 2, 3, 1, 1, 1  13 pkt.
  2. THC PILON (Toruń)3, 1, 3, 2, 3, 3, 3  10 pkt.
  2. FC HADES Inowrocław1, 1, 1  9 pkt.
  3. WŚCIEKLE DZIEWICE (Szczytno)1, 1, 3  7 pkt.
  3. WKRA Żuromin2, 3, 2, 2  7 pkt.
  4. ESPERAL Bydgoszcz2, 2, 2  6 pkt.
  4. RUGBY Biskupiec3, 1, 2  6 pkt.
  5. ALEX Kujawski3, 2, 2  5 pkt.
  6. PFC Toruń1  3 pkt.
  6. BYD BOYS (Bydgoszcz)1  3 pkt.
  6. ESPERAL/ BYD BOYS (Bydgoszcz)1  3 pkt.
  6. MORŚWINY Trójmiasto1  3 pkt.
  6. PARTYZANT Śródmieście1  3 pkt.
  6. WEST SIDE HARD CORE (Zielona Góra)1  3 pkt.
  7. MOLOTOV Olsztyn2  2 pkt.
  7. NAPIERDALAKA WAGENBURG (Berlin)2  2 pkt.
  7. LAJCEPS2  2 pkt.
  8. CHEŁMŻA3  1 pkt.
  8. FC ROZBRAT (Poznań)3  1 pkt.
  8. FC SARMACKIE3  1 pkt.

 • Zawodnicy i kibice THC PILON przed wyjazdem do Poznania (Rozbrat.Boiska TKKF), na Turniej Piłkarski o Puchar Edwarda Abramowskiego, który odbył się 30.08.2003, w ramach IV Spotkań Środowisk Anarchistycznych i Wolnościowych "Abramowszczyzna" na którym THC Pilon zajął trzecie miejsce. [jak oni lubią ten brąz -L]


 •             • Jak co roku w Poznaniu (Rozbrat.Boiska TKKF), 03.09.2005 odbył się Turniej Piłkarski o Puchar Edwarda Abramowskiego, w ramach VI Spotkań Środowisk Anarchistycznych i Wolnościowych "Abramowszczyzna". Ekipa THC Pilon (po ciężkiej nocy w Pilonie, i męczącej podróży), grała nieco zmęczona i zajęła zaszczytne ostatnie miejsce. [??! -L]
  Skład THC Pilon: Jarczyn, Sagan, Żaba (bramkarz), Niewczas, Kociak, Łukasz, Kamil & Dawid.
 • Fotki z turnieju
 • Jak co roku w Poznaniu odbył się Turniej Piłkarski o Puchar Edwarda Abramowskiego, w ramach VII Spotkań Środowisk Anarchistycznych i Wolnościowych "Abramowszczyzna", na boiskach TKKF, niedaleko skłotu Rozbrat. 27.09.2006 r. o godzinie 13:30 żeńsko-męska drużyna z Torunia - "Pilon's Pussy Cats" w składzie, obrońcy: Ala, Dawid i wspierający nas Kisiel z drużyny FC Rozbrat, atak: Ewa, Justyna, Kamil oraz nasz dzielny i ofiarny bramkarz Żaba walczyli o zdobycie zaszczytnego pierwszego miejsca. Nie udało się, ale zabawy było co niemiara bo o to nam chodziło. Drużyn było 8: dwie grupy po 4 drużyny (nie pamiętam wszystkich), FC Rozbrat był w drugiej grupie. Nam przypadło grać z Młodymi Strzelbami (załoga z Apatii), ze Starym Kisielem i Gallami XXX (chyba). Z grupy nie wyszliśmy podobnie jak FC Rozbrat ale ubawiliśmy sie nieźle. Zajeliśmy ósme albo siódme miejsce (?) po stracie 13 bramek (no pięknie ! -L) i zdobytych 2 bramkach dzięki Kisielowi (naprawdę mistrzowski strzał) i Ali wiadomo o co chodzi. (nóż w plecy czyli samobója -L) . Miejmy wszyscy nadzieję że za rok drużyna THC Pilon pojedzie mocniejszym (starym) składem, poprawi nasz wynik i osobno wystapi żeńska drużyna z Pilona (i to jest dobra koncepcja -L).
   Dozo za rok !!!  Ewa. • Fotki z turnieju • ANTIRASSISTISCHES STADIONFEST "Der Ball ist bunt" 2006. Karl-Liebknecht-Stadion Babelsberg.
 • 16 października 2006 r. połączona ekipa FC ROZPIL PUNX złożona z zawodników THC PILON i FC ROZBRAT oraz MŁODE STRZELBY (czyli Apatia -L) uczestniczyła w Antyfaszystowskim Turnieju w Poczdamie. Pojechaliśmy tam na zaproszenie niemieckiego IV ligowego klubu SV Babelsberg 03. Impreza przebiegała pod hasłem "Homosexualizm w sporcie".

  Drużyny podzielone zostały na cztery grupy:

  Grupo Chala:
  INTERSOCCER / FC BIER HOL'N / KINDERGARTEN NOW / PLANET GOAL / AUSSIEDLER I / FILMSTADTINFERNO '99 / STEHPLATZ ERMABIGT

  Grupo Ku:
  ECK CREW / CABANA / RW LERCHENSTEIG / FC ROZPIL PUNX / RASH

  Grupo Rovte:
  FC HANSA OTTO / HERTA JUNXX / FC AFGANISTAN / ULTRAS PREMNITZ / SW LERCHENSTEIG / FC MUNKE / TRINKSPORT

  Grupo Hermann:
  LR ARCHIV / FC RHOTER RHOMBUS / WILMERSDORF U35 / POLN TEAM II / AUSSIEDLER II / PARTIZAN BABELSBERG

  Nasza ekipa przydzielona została do 2 grupy:

  ECK CREW - FC ROZPIL 1 : 0
  CABANA - FC ROZPIL 0 : 1
  RW LERCHENSTEIG - FC ROZPIL 0 : 5
  RASH - FC ROZPIL 1 : 2


  W ćwierćfinale:

  FC ROZPIL - PARTIZAN 0 : 3

  Skład FC ROZPIL PUNX: Żaba (bramkarz), Boguś, Kisiel, Mrówa, Dj, Łuki, Tomek, Matoł, Michu.
  Oprócz zawodów w kopaną odbyły się imprezy towarzyszące heppening i koncert.
        Kommentarz: Łuki (S.I.D)

 • ANTIRASSISTISCHES STADIONFEST "Der Ball ist bunt" 2007. Karl-Liebknecht-Stadion Babelsberg.
  01.09 połączone siły Pilona I Rozbratu, czyli ROZPIL PUNX, brały udział w 7 edycji antyfaszystowskiego turnieju piłkarskiego, który odbył się na obiekcie 3-cio ligowego klubu Babelsberg 03. Cała ekipa w piątek (31.08) zapakowała się w busa i w dobrych nastrojach ruszyliśmy do Poczdamu. Na miejsce dotarlismy ok 23:00 gdzie czekał na nas organizator (dzięki Paweł za wszystko). Zaliczyliśmy jeszcze krótką imprezkę integracyjną z miejscową ekipą, żeby następnego dnia walczyć o najwyższe laury w turnieju. Grupę mieliśmy dosyć mocną, wszystkie nasze mecze zakończyły się wynikami 1:1, co spowodowało,że nie wyszliśmy z grupy (no co zrobić). Mimo to nie nudziliśmy się, organizatorzy zapewnili liczne atrakcje, koncert, przedstawienia teatralne, imprezkę na squacie. Następnego dnia ekipa złożyła się nam na bilety, żebyśmy mogli obejrzeć mecz miejscowego Babelsberg 03 z RW- Erfurt. Mecz zakończył się wynikiem 1:1. Zaraz potem udaliśmy się naszym załoganckim busem w stonę granicy.
  Dzięki wszystkim za wycieczkę: Alex, Dj, Bartek, Łuki, Kisiel, Mrówa, Łukasz. Pozdrawiam.
        Kommentarz: Michu.  PIŁKA STOŁOWA

  W czasie gdy nie ma żadnych rozgrywek, załoszka przerzuca się na piłkę stołową, czyli piłkarzyki. Oczywiście organizowane są turnieje i sparingi w Pilonie, oraz codzienne zacięte mecze. • W Turnieju Piłkarzyków Fc. St. Pauli który odbył się 24.09.2005r., w Poznaniu, na Rozbracie, para Pilona (Niewczas joł) zajęła drugie miejsce i otrzymała Srebry Puchar-but.


 • Pilon. Pół po dziesiąta wieczór, sobota. Home, sweet home, znaczy wanienka zmywająca dzień cały. Jak by mi ktoś powiedział, że będę w Geant'cie od otwarcia do zamknięcia, dodatkowo w Bydgoszczy, letki uśmiech by mi wybił, he, było dobrze. Myśli odrywały się już od ciała, a tu telefon. Hanys. Nie zapomniałeś ???
  Pół po jedenasta wieczór sobota. Pilon. Zapiiiissssyyy, piątal wjazd od pary, krata browca do wzięcia - zapiiiissssyyyy. Q mojemu zaskoczeniu kompletuję 12 par i lekko po północy rozpoczynam coroczny turniej piłkarzykowy w Pilonie.

 •  archivalia z tkps; autor Cytek


                    
           • 08.X.2006 - Fotki z meczu TKH Toruń i jego wiernych kibiców. (Misza joł!)
 •            
  Powrót do :

  NEWSARCHIWUM 2014LIVE 2014 - 2013CRACK ProduktFC THC PILONFOTO ARCHIVELINKS
  HOMEARCHIWUM 2013LIVE 2012 - 2010CRACK BandFOTO PILON
  MAPA dojazd.ARCHIWUM 2012LIVE 2009 - 2007FOTO LIVE
  PILON - nazwa,logoARCHIWUM 2011LIVE 2006 - 2005FOTO LIVE 2
  Prasa o PILONieARCHIWUM 2010LIVE 2004 - 2003FOTO LIVE 3
  DKF VHS A.A.ARCHIWUM 2009LIVE 2002 - 1996
  DKF VHS - plakatyARCHIWUM 2008MP 3 + VIDEO
  FOOD NOT BOMBARCHIWUM 2007Galeria plakatów
  K. AutonomistówARCHIWUM 2006Galeria plakat. 2
  TEKNO KolektywARCHIWUM 2005Galeria plakat. 3
  ARCHIWUM 2004
  Info ŒWIAT 2014-08
  Info ŒWIAT 2007
  Info ŒWIAT 2006

  THIS IS PILON OFFICIAL WEB SITE     ----    www.pilon.pl    ----    E-MAIL:  pilon@vp.pl